• Предмет: Психология
  • Автор: ivantarariev12
  • Вопрос задан 6 месяцев назад

помогите пожалуйста с заданием
Колоніальна система господарства і становище залежних країн ( кін.19 –поч.20ст)


ivantarariev12: я перепутал это не психология это Экономика

Ответы

Ответ дал: ulukst
0
Колонії ще в давнину використовувалися як джерел продуктів та робочої сили для метрополій (Рим, Фінікія). У XVI-XVIII в. колоніальна політика європейських купців і феодалів зводилася головним чином до розкрадання місцевих багатств, вивезення до Європи колоніальних товарів, рослинної і тваринної сировини, а також робочої сили для рабовласницьких господарств Америки. Нееквівалентна торгівля з колоніями носила споживчий характер.
До середини XIX в. роль колоній змінюється: вони перетворюються на ринок промислової сировини для розвинених країн, а також позбавляють метрополії від конкуренції на зовнішньому ринку. У колоніальній економічній політиці індустріальних країн центральне місце займає вивіз капіталу, який багато разів перевищує вивіз товарів.
До початку XX в., Коли індустріальні країни завершили територіальний розділ, світ опинився поділеним на метрополії, колонії та залежні країни. Дешевизна робочої сили, величезні сировинні багатства колоній забезпечували колонізаторам високі прибутки. Капітали вкладалися насамперед у галузі, необхідні країнам-метрополій: видобувну промисловість і залізничне будівництво, сільське господарство. Аграрному сектору економіки нав'язувалася система монокультури, тобто переважне вирощування одного виду сільськогосподарської продукції: джут і бавовна в Індії, рис в Бірмі, бавовна в Єгипті, каучук в басейні річки Конго і т.д. Вирішальну роль в експлуатації колоній стали грати монополії країн-метрополій, що захопили найважливіші галузі економіки колоній і залежних країн. При цьому свідомо обмежувалося розвиток власної промисловості колоній і підтримувалися феодальні і родоплемінні пережитки. У колоніях велику роль продовжував грати ручна праця, хоча приплив іноземного капіталу приводив до створення деякого числа механізованих підприємств. Найбільшою колонією, поділеної між десятком країн світу, виявилася Африка.
Народи Африки перебували на різних щаблях економічного розвитку: від первіснообщинного ладу до ринку, що зароджується. Оскільки цей континент дуже багатий природними ресурсами - золотом, алмазами, кольоровими металами, нафтою, вугіллям, він виявився одним з найбільш вигідних об'єктів колоніальної експлуатації. З 70-х років XIX в. посилилося завоювання її глибинних африканських територій і почалася боротьба за повний розділ Африки між європейськими колонізаторами.
Вас заинтересует