• Предмет: Литература
  • Автор: kuceravaaangelina65
  • Вопрос задан 4 месяца назад

СРОЧНО!!!!!!!!Зарубіжна література. Напишіть твір-роздум на тему «Поетизація кохання в романі…» (за одним із вивчених романів «Гордість і упередження» Джейн Остін або «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте).


vladimirkhmelevskiy: пж напишите срочно нужно

Ответы

Ответ дал: Gooseeeeeeeeee
10

Ответ:/

Объяснение:

Темою своєї самостійної роботи я обрала роман Джейн Остін – «Гордість та упередження». По-перше, даний твір є моєю улюбленою книгою, а по-друге, він не втрачає своєї актуальності до наших днів, не дивлячись на те, що минуло вже більше століття. Це все завдяки тому, що міс Остін в своєму романі підіймає «вічні» проблеми, такі, як соціальна нерівність, проблема кохання – взаємного чи навпаки,  проблема батьків та дітей. У творі є  бідні та багаті;  поверхневі, корисливі люди та повні їх протилежності.

Не дивлячись на те, що твір «Гордість та упередження» започаткував новий жанр – жіночий роман, письменниця також звертається до філософських питань буття, наприклад такий, як пошуки самого себе, власного «Я». Головна героїня Елізабет Беннет – не типова представниця дівчини ХVIII ст. Вона є схильним до роздумів, мудрим та досить іронічним персонажем, який більше турбується своєю освітою, ніж кількістю своїх суконь та капелюшків, а людей цінує за те, що у них в голові та серці, а не в гаманці. Джейн Остін через свою героїню висміює не тільки легковажних, безтурботних людей, а й звертається і до актуальних питань саме її епохи, наприклад, системи успадкування власності, при якій жінка не могла отримати в спадщину будинок її батьків після їхньої смерті, на це мали право тільки чоловіки.

Джейн Остін, як передвісниця літератури вікторіанської доби, в своєму романі руйнує образ жінки, який склався в літературі з епохи Відродження, коли представниць прекрасної статі сприймали як конструкт, створений для безкорисного задоволення потреб чоловіка, який не має власної думки. В даному творі вчинками головної героїні керують почуття, які, на щастя, є взаємними. Художній твір письмово свідчить про потребу показати становлення «Нової жінки», що є першими хвилями емансипації. Зображаючи шлях своєї героїні, міс Остін намагалась розкрити статус англійської жінки, її місце в суспільстві та неможливість самореалізації, а також показати образи чоловіків  очима героїнь роману.

Текст «приковує» увагу читача засобами іронії та сатири, які активно використовує автор. Такий стиль письма, як і характер героїні, не характерний для літератури попередніх епох. Поведінка Елізабет Беннет далека від канону, вона жонглює своїми словами, як хоче і це їй дозволяє її начитаність, проте не завжди дозволяє ситуація та соціальний стан. Наприклад, її постійні словесні баталії з містером Дарсі, в яких вони змагались в дотепності та освіченості. Це робить головну героїню свого роду бунтаркою, а читачі завжди любили тих персонажів, які порушували правила, а не слідували ним.

Роман не може залишити байдужою жодну людину, яка хоч в найменшій мірі наділена відчуттям справедливості та прекрасного. Автор піднімає багато насущних питань, які турбують людей до сих пір. «Гордість та упередження» – це одна із тих книг, які варто прочитати кожному.

На сьогоднішній день існує багато повнометражних екранізації роману, у тому числі і кінодаптація із переносом подій в Індію, проте найбільш вдалим, на мою думку, є телесеріал каналу BBC 1985 року із Дженніфер Ель та Коліном Фертом у головних ролях. В ньому не вирізано жодного епізоду із твору, а також вдало розставлено акценти – починаючи із вибору акторів (спираючись на їх зовнішність, яка відповідає опису персонажів роману) і закінчуючи манерою їх гри. Проте я вважаю, що навіть він не відкриває читачу щось таке, що не можна було прочитати чи розгледіти безпосередньо в романі, а екранізація не ставить за мету показати глядачу інший сенс в словах та подіях твору, а лише намагається відтворити вже написане, тільки візуально.


vitabazik228: Спасибобрад пон
ayanamireieva00: але тут нема саме теми поетизації кохання
Вас заинтересует