• Предмет: История
  • Автор: mv185982
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

СРОООООООО!!!!!!!!!!!!! В чому полягає особливість давнього сходу?​

Ответы

Ответ дал: Wht3000
2

Особливості цивілізацій Стародавнього Сходу

Річковий тип цивілізації. Всі давньосхідні цивілізації, такі, як месопотамська, Шумерська та інші, виникали і розвивалися в дельтах великих річок. Це обумовлено тим, що саме там, а також на берегах річок, грунт найбільш родюча, що дозволяє вести ефективне Сільське господарство. Прикладом таких річок можуть служити Тигр і Євфрат, Ганг, Хуанхе і Ніл.

Необхідність колективної праці. Важливою особливістю давньосхідних цивілізацій було те, що вони були першими досить численними, якщо говорити про кількість їх громадян. Люди прийшли до необхідності об'єднуватися в міру того, як площа оброблюваних ними земель росла, і, отже, з'явилася потреба в їх іригації, захисту і так далі.

Ускладнення соціальної структури. У кочових народів структура суспільства завжди була дуже простою, вона зазвичай залишалася на племінному рівні, в деяких випадках еволюціонуючи до подібності військової демократії. Так що ще однією особливістю цивілізацій Стародавнього Сходу стало те, що саме вони винайшли нову, більш складну соціальну структуру. З'явилися нові класи-знати, духовенство, простолюдини і т.п. у давньоіндійських державах і зовсім розвинулася складна система з чотирьох варн і багатьох сотень каст, яка в злегка зміненому вигляді існує і понині.

Іригаційне землеробство. Всі давньосхідні цивілізації розвивалися, як уже написано вище, в дельтах річок, але для зрошення полів їм було потрібно вдосконалювати аграрну справу. Так всі вони незалежно один від одного винайшли іригацію, хоча Стародавній Китай став останньою з них, хто дійшов до цього рішення.

Особливий державний лад. Це загальна особливість всіх цивілізацій Стародавнього Сходу-влада в них була зосереджена в руках верховного правителя, тобто їх державний лад був деспотією. При цьому влада верховного правителя не обговорювалася не могла оскаржуватися, а давньоєгипетські фараони і зовсім вважалися земним втіленням бога Гора.

Специфічна форма виробництва. У стародавніх держав Сходу роль держави у виробництві була дуже висока. Причина проста: складні природні умови вимагали кооперації людської праці, а забезпечити її могла тільки централізована влада. Так що в список особливостей давньосхідних цивілізацій можна додати те, що через таку сильну роль самої держави в економіці довго зберігалися громади, власником землі виступала держава, а приватна власність в земельних питаннях з'явилася далеко не відразу.

Консервативність. Давньосхідні цивілізації не прагнули до контактів з іншими культурами, навпаки, вони прагнули замкнутися в собі і йти своїм шляхом. Китай, наприклад, перебував в ізоляції тисячі років, і навіть в Новий час, всього кілька століть тому, ще залишався країною, практично повністю закритою для іноземців.

Вас заинтересует