розкажіть коротко про загально, неозначено та означено особові реченення
20 балів

Ответы

Ответ дал: 077feli
1

Відповідь:

Узагальнено-особові речення – це речення, в яких дійова особа мислиться узагальнено, тобто головний член виражає дію, яка стосується однаковою мірою будь- якої особи (Вік живи- вік вчись).

Означено-особові речення – це речення, в яких головний член виражає дію, що виконується чи буде виконуватися певною визначеною особою (чи особами). Головним членом у таких реченнях виступає дієслово у формі 1-ої чи 2-ої особи однини чи множини дійсного або наказового способу.

Неозначено-особові речення – це речення, в яких головний член виражає дію, що стосується невизначеного кола осіб.Роль головного члена в таких реченнях виконує дієслово у формі 3-ої особи множини теперішнього і майбутнього часу або у формі множини минулого часу.

Пояснення:

Дайте будь ласка кращу відповідь!!!

Ответ дал: enxt
1

Речення – це складений на основі слів і граматичних зв'язків одиниця мови, що виражає мислення, побажання, запитання або інші повідомлення.

Речення може бути загальне (обговорює всі предмети із зазначеної групи) і означене (обговорює тільки один предмет).

Загальне речення – це таке речення, у якому не вказується конкретна особа або речення не присвячується жодному конкретному предмету. Наприклад: "Сніг падає" – це загально речення, так як не вказується конкретне місце, де падає сніг.

Означене речення – це таке речення, у якому вказується конкретна особа або речення присвячується конкретному предмету. Наприклад: "Він йде" – це означене речення, так як вказується конкретна особа.

Означене речення також може бути створене за допомогою означених слів і виразів, таких як:

Присвійні займенники: "мій", "твій", "наш" тощо.

Прикметники: "цей", "той", "свій" тощо.

Присвійні іменники: "себе", "собі" тощо.

Наприклад: "Цей човен йде до мене" – це означене речення, так як вказується конкретний предмет (човен).

Неозначене речення – це таке речення, у якому не вказується конкретна особа чи предмет, а лише наводиться на їх існування. Наприклад: "Існують деякі розумні створення" – це неозначене речення, так як не вказується конкретна особа чи предмети, які розумні.

Означене та неозначене речення можуть бути і загальними, і означеними. Наприклад: "Всі люди мають право на свободу та рівність" – це загальне речення, так як воно обговорює всіх людей. Але воно також є означеним, так як вказується конкретне право (на свободу та рівність).

На відміну від цього, "Свій вікно чистить кожен" – це означене речення, так як вказується конкретна особа (кожен). Але воно також є загальним, так як обговорює всіх людей, які чистять свої вікна.

Вас заинтересует