Підготувати розповідь про письменника/поета рiдного краю. місто харків

Ответы

Ответ дал: human9263
0

Григорій Квітка-Основ'яненко (1778-1843) знакова персона для української літератури і її розвитку в Харкові. Народився в 1778 році в селі Основа і майже все своє життя провів у Харкові. Саме він у своїй п'єсі «Сватання на Гончарівці» описав рідне місто так, як ніхто ще до нього не робив. Брав участь у створенні професійного театру в Харкові і в виданні журналу «Український Вісник» (1816-1817).

Безсумнівне літературне обдарування Квітка-Основ'яненко проявив в повістях українською мовою: «Конотопській відьмі», «Марусі», «Солдатському портреті», «Серцевої Оксані», «От тобі і скарб», і потім у водевілі «Сватання на Гончарівці», донині однією з найбільш репертуарних п'єс української сцени.

Листувався з Т. Г. Шевченком: «А книжку, як розгорнув, я дивуюсь -« Кобзар », Та вже дуже вичітаний. Дарма! Я його притулив до серця, бо дуже шаную Вас, і Ваші думки, що кріпко лягають на душу. А що «Катерина», так то «Катерина»! Гарно, батечку, гарно! »

У 1812 році з ініціативи Квітки виникло благодійне товариство. Найбільшою його справою була установа всестанового жіночого навчального закладу, незабаром перетвореного в Інститут шляхетних дівчат. Квітка жертвував на цю справу свою працю і кошти. За мотивами водевілю «Бой-жінка», в 1998 році був створений перший національний український мюзикл «Фемінізм по-українськи»

Ответ дал: atergebin
0

Ответ:

Український прозаїк Григорій Квітка-Основ'яненко народився 29 листопада 1778 року. Майже все життя письменника було пов'язане з Харковом, містом, біля якого він народився. У дитинстві Григорій був хворобливим хлопчиком, зміг отримати досить мізерну домашню освіту, однак хлопчик мав доступ до кращих екземплярів світової та української літератури. Родину майбутнього письменника часто відвідував Сковорода. Деякий час Квітка провів на військовій службі, після чого близько 4-ох років провів у монастирі, ведучи напівчернечий спосіб життя. Але, врешті-решт, Квітка покинув Курязький монастир і присвятив себе громадській діяльності і театру. У 1912 році в Харкові виник постійний театр, для якого автор написав кілька п'єс. За ініціативою письменника було створено благодійне товариство, яке зокрема заснувало жіноче навчальний заклад. У період з 1816 до 1821 Григорій Квітка-Основ'яненко виступає одним з редакторів харківського журналу “Український вісник”. Там письменник публікує свої розповіді та рецензії. Однак ці твори не отримали відгуків у читачів і не перевидавалися. Квітка публікував твори як українською, так і російською мовою. У 30-ті роки він створив такі відомі твори, як “Маруся”, “Конотопська відьма”, “Сватання на Гончарівці“. Головним принципом Квітки було писати з натури, орієнтуватися у творчості на живу дійсність. Письменник дуже цікавився побутом та звичаями українського народу. У його творах нерідко можна прочитати докладні описи різних народних обрядів. Українські повісті й п'єси Квітки мали успіх, чого не скажеш про росіян. Петербурзькі критики дуже несхвально відгукувалися про російські повісті Григорія. Письменник помер 20 серпня 1843. Сьогодні його твори вважаються класикою української літератури. Його комедії ставляться на сценах усіх великих українських театрів. Деякі з п'єс Квітки були також екранізовані. Твори письменника ви можете купити на сторінці нашого інтернет-магазину. Ми пропонуємо можливість замовити доставку літератури не тільки по Києву, але і в будь-який інший куточок країни.

Вас заинтересует