• Предмет: История
  • Автор: nikitaslav85
  • Вопрос задан 4 месяца назад

написати повідомлення про реформу цензури 60-70 роках на Україні ​

Ответы

Ответ дал: kalyamelbelt2006
3

Ответ:

Між 1950-ми і 1980-ми роками Східна Європа пережила значні соціальні та економічні зміни. Окрім очевидних наслідків комунізму, прихід процвітання також має сильний вплив на соціальні відносини, спосіб життя та поведінку, як це було на Заході. У 1960-х роках несміливо почало з'являтися суспільство споживання. Поліпшення умов життя допомогло східним європейцям, які прагнули задовольнити свої нові споживчі потреби, примиритися з комунізмом. Але, наголошуючи на матеріальному задоволенні своїх співгромадян, комуністичні режими неявно спонукають до порівняння із західними країнами. З часом це порівняння, яке не було на користь комуністичним країнам, стало джерелом розчарування та нестабільності, що сприяло відмові від системи в 1989 році.

Отже, тут йдеться про аналіз появи контуру суспільства споживання в контексті економічного зростання 1950-1960 років, а потім про те, як країни Сходу стикаються з економічною кризою 1970 років. і встати на схил занепаду. Структурні економічні проблеми, більш серйозні, ніж ті, які відчувають західні країни, призводять до погіршення соціального клімату, що, у свою чергу, ускладнює впровадження необхідних економічних реформ.

Незважаючи на те, що залежно від країни ми бачимо деякі варіації в шляхах розвитку, інституційні основи економіки Східної Європи були закладені незабаром після приходу до влади комуністів.

У процес цензури втручалося чимало інстанцій, окрім офіційно покладених на це завдання – від автора до номеру 1 партії іноді, проходячи через редакцію і, за потреби, Творчі спілки, Інститут марксизму -Ленінізм, керівництво армії чи флоту, міністерства, більш-менш високопоставлені особи, партійні органи, включаючи ідеологічний сектор ЦК, а також КДБ. Проте своєрідна «конкуренція» між ними обтяжувала чи применшувала їхні дії. Крім того, критеріїв судження було багато, не всі вони були явними, а деякі з них стосувалися дуже суб’єктивних, навіть особистих суджень. Ось чому книги, прийняті й опубліковані, зазнавали жорсткої критики або навіть були повністю переписані після їх публікації, або чому театральні вистави були дозволені однією владою і заборонені іншою. Таким чином, «хитрощі» могли допомогти, більш-менш залежно від періоду, трохи обійти цю цензуру — наприклад, «мова Езопа», яка передбачала помноження натяків і підтекстів.

Вас заинтересует
1 год назад