• Предмет: История
  • Автор: wwwkatyalapenko13
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

В чому полягали особливості внутрішньої політики гетьмана Івана Мазепи?​

Ответы

Ответ дал: predatoryauja1
1

Відповідь:

Його внутрішня політика мала декілька особливостей:

-Розбудова культури та освіти: Мазепа підтримував та сприяв розвитку наукової та культурної сфер в Україні. Він сприяв створенню друкарень, шкіл та колегіумів. Також Мазепа запровадив український напис у документах.

-Внутрішня реформа: Мазепа спробував змінити систему збору податків на більш справедливу, зменшити тиски на селян та відновити права старшин.

-Збільшення влади: Мазепа намагався збільшити свою владу та знизити вплив польської шляхти в Україні. Він здійснював незалежну зовнішню політику та здійснював відкрите співробітництво з Російською імперією.

-Підтримка Козацтва: Мазепа підтримував традиції козацтва та вважав їх важливою складовою української культури та національної ідентичності.

В цілому, Мазепа був гетьманом, який намагався змінити стару систему на нову, більш прогресивну та справедливу для всіх верств населення. Його внутрішня політика була спрямована на зміцнення української державності та культурної ідентичності.

Пояснення:

Ответ дал: danyasnik
1

Ответ:

Гетьман Іван Мазепа був видатним політичним та військовим діячем української історії XVIII століття. Його внутрішня політика мала кілька особливостей:

Спроба створення централізованої держави: Мазепа прагнув об'єднати Україну в єдину централізовану державу. Для цього він запровадив нову форму влади – колегіальний уряд, у склад якого входили найбільші українські магнати. Також Мазепа прагнув зміцнити економіку України, зокрема, він забезпечив будівництво нових млинів, започаткував зведення нових фабрик та заводів.

Політика укладення договорів з іноземними державами: Мазепа прагнув зміцнити позиції України на міжнародній арені, тому активно ведено переговори з іноземними державами. Найбільш відомим з таких договорів є угода з Швецією, яку Мазепа уклав перед Полтавською битвою.

Політика на користь шляхти: Мазепа прагнув залучити шляхту до своєї влади, тому він здійснив ряд кроків, щоб задовольнити її інтереси. Наприклад, Мазепа збільшив права шляхти на землі, включаючи заборону примусового відвоювання землі, забезпечив право збирати мито з території України та забезпечив шляхті велику свободу в управлінні містами та селами.

Зміцнення позицій України у відносинах з Росією: Мазепа прагнув зберегти незалежність України від Росії та вести політи


amongus666228: классно с ChatGPT списываешь
Вас заинтересует