• Предмет: История
  • Автор: Ratio222
  • Вопрос задан 4 месяца назад

6.У чому полягає суть проблеми утворення Київської Русі? Чому поява цієї держави стала можливою? Що Ви можете розповісти про події 879-882 років і роль Олега в них?
7.Ранній період історії Київської Русі (від Олега до Святослава): що в ньому є міфами і легендою, а що – беззаперечним фактом? Які суперечності в трактуванні цих міфів Ви можете назвати і що, на Вашу думку, відповідає історичній дійсності?
8.Що є причиною відсутності серед дослідників єдиної точки зору на питання як і чому відбувався процес хрещення Русі? Яке Ваше ставлення до цієї проблеми?
9.Які причини розпаду Київської Русі в ХІ-ХІІ століттях? Що сприяло гальмуванню цього процесу в роки правління Володимира Мономаха? Чи означає діяльність Мономаха те, що особистість може вплинути на закономірності історичного розвитку і повернути його хід у протилежний бік?
10.Що виділяло Галицьке, Волинське, Київське, Переяславське, Чернігівське та Новгород-Сіверське князівства з числа інших князівств Київської Русі, що об’єднувало їх після Розпаду Русі (ХІІ – ХІІІ) і які внутрішні відмінності розвитку були притаманні їм?
11.Які точки зору серед істориків існують щодо оцінки впливу монголо-татарського нашестя на подальшу історію українських земель? Яка Ваша позиція з цього приводу? Порівняйте і оцініть діяльність Данила Галицького та Ярослава Невського.
12.Чи можна дати однозначну оцінку впливу Польщі і Литви на розвиток українських земель у ХІV – ХVІ століттях (від Кревської унії 1385 р. до Люблінської унії 1569 р.)? Які, на Вашу думку, альтернативні варіанти розвитку історії були можливі на той час? Чому вони не були реалізовані?
13.Вважається, що основні риси українського народу (нації) почали формуватися у ХІV – ХVІ століттях, проаналізуйте їх (мова, фольклор, віра, свята і обряди, побут, житло, одяг, господарська діяльність, ментальність, норов, звичаї тощо). Які причини їх становлення і наслідки на історію їх впливу Ви можете назвати?
14.Формування українського козацтва і Запорозької Січі переважно є ініціативою мас чи особливостей розвитку української феодальної верхівки? Докладно аргументуйте відповідь. Чи можна вважати Запорозьку Січ державним утворенням, чому так/ні?
15.Берестейська унія 1596 року: причини оформлення. Проаналізуйте всі за/проти факту утворення Уніатської Церкви в Україні. Висловіть свою позицію щодо подальшого її впливу на історію українського народу та його сучасний розвиток.
16.Перше українське Відродження (друга пол.. ХVІ – перша пол.. ХVІІ ст.ст.): у чому полягають специфічні риси Українського Ренесансу? Чим він відрізняється від Італійського та Північного Ренесансу Європи? Які його основні діячі і досягнення?

Ответы

Ответ дал: didovoduke
0

Відповідь:Понад одинадцять століть тому східні слов'яни створили свою першу державу. Літописи та інші пам'ятки давньоруської літератури називають її Руссю, або Руською землею, вчені-історики - Київською, або Давньою Руссю. Вона належала до найбільших, найкультурніших, найрозвиненіших економічно й політично держав середньовіччя. На величезному обширі від Чорного до Білого морів, від Карпатських гір до Волги жили русичі. Вони вирощували хліб і розводили худобу, мали розвинені ремесла й промисли, а руські купці були відомі на торгах Багдада і Константинополя, Кракова й Буди Великого Бултара й Ітилю. Могутньою, високорозвинутою й цілісною була матеріальна й духовна культура Київської Русі. Її народ зводив величні кам'яні храми й ошатні дерев'яні житла, створював могутні фортифікаційні споруди свoїх великих і малих міст, будував на тисячі верст захисні вали проти кочовиків. На весь світ славилися вироби давньоруських майстрів. У Києві, а далі в Новгороді та інших містах Русі складалися літописи, в яких описувалось славне минуле й аналізувалося сучасне життя. Давньоруський народ творив свою усну історію у вигляді переказів і легенд, дружинних пісень і билин, інших фольклорних пам'яток. Київська Русь багато важила в політичному житті Європи і Близького Сходу. З нею змушені були рахуватися візантійські імператори й хозарські хагани. Протягом пів тисячоліття Давньоруська держава затуляла собою європейський світ і Візантію від кочовиків. Київська Русь зробила величезний внесок до світової історії ІХ-ХІІІ ст., тому інтерес до неї не вщухає серед учених сучасного світу.

Джерелами відтворення історії Київської Русі є писемні й речові (археологічні) пам'ятки. Головними писемними джерелами є літописи: "Повість временних літ", Київський, Галицько-Волинський, Новгородські, Суздальський, Московський, Никонівський та ін. Чимало цінного додають і інші писемні пам'ятки - кодекси й записи норм права, князівські земельні грамоти, тощо.

Пояснення:


Ratio222: Це повністю на 6?
didovoduke: так
Вас заинтересует