• Предмет: История
  • Автор: pocom3pro5g
  • Вопрос задан 1 год назад

Записати відомості про життя Філіппа ІІ - не менш 6 речень.
допоможіть будь ласка ❤️​

Ответы

Ответ дал: pvpgigo25
0

Відповідь:

Філіпп II був царем Македонії з 359 року до н.е. до свого вбивства в 336 році до н.е. Він був батьком Олександра Македонського і відіграв значну роль у консолідації грецьких міст-держав під його владою. За час свого правління Філіпп II перетворив Македонію з відсталого королівства на велику державу в Середземноморському регіоні. Він реорганізував армію і створив македонську фалангу, яка стала найефективнішою бойовою силою того часу. Філіп II також розширив території Македонії та уклав союз з кількома грецькими містами-державами. Він був відомий своєю політичною хитрістю та дипломатією, що дозволило йому подолати багато перешкод на шляху до влади. Незважаючи на свої досягнення, Філіпп II був убитий на весільному бенкеті в 336 році до н.е. одним зі своїх охоронців, і його смерть призвела до періоду нестабільності в Македонії.

Пояснення:

Ответ дал: bilksyy
1

Філіп ІІ: 21 травня 1527 — 13 вересня 1598) — король Іспанії (1556—1598) та Португалії (1581—1598), Неаполя і Сицилії (1554—1598). Король Англії та Ірландії за правом дружини Марії I (1554–1558). Герцог Міланський. Господар Нідерландів.

За його правління Іспанська держава досягла зеніту величі і слави, увійшовши до так званої золотої доби; землі короля простягалися на всіх континентах, відомих європейцям, що породило популярну приказку: «імперія, над якою ніколи не заходить сонце». Виступав захисником Католицької церкви у боротьбі з протестантизмом, ісламом та іншими єресями. Завершив італійські війни (1559). Підтримував католицьку владу Франції у двобої з гугенотами. Допомагав італійським державам, Священній Римській імперії та країнам Східної Європи протистояти натиску Османів. Здобув стратегічну перемогу при Лепанто (1571), захистивши західне Середземномор'я від турецької агресії. За умовами Іберійської унії (1580) став сувереном Португалії та її колоній, завдяки чому об'єднав увесь Піренейський півострів. Вів перманенті війни із повсталими Нідерландами (1581). Намагався підкорити Англію, але зазнав поразки на морі (1588).

Вас заинтересует