• Предмет: Право
  • Автор: smnvch14
  • Вопрос задан 4 месяца назад

ЗАВДАННЯ 1

Стаття 185 КУпАП. Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця

Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку -
тягне за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Підготувати відповіді на такі питання:
1. Визначте юридичний склад зазначеного адміністративного правопорушення.
2. Визначте суб'єкта складання протоколу про адміністративне правопорушення.
3. Визначте належного суб'єкта розгляду справи та винесення постанови за даним правопорушенням.
4. Визначте строк розгляду справи за даним правопорушенням.
5. Визначте строк притягнення до адміністративної відповідальності за даним правопорушенням.
6. Визначте, які дії повинен вчинити поліцейський на стадії адміністративного розслідування?
7. Це провадження є звичайним, або спрощеним?
8. Що може бути доказами в даній справі?
9. На якого суб'єкта покладено обов'язок збирання доказів по справі?
10. Визначте, які обставини виключають провадження у справі за даним правопорушенням?
11. Визначте які стягнення є основними, а які – додатковими за даним правопорушенням?
12. Яке стягнення потрібно застосувати до правопорушника у випадку, якщо ним є неповнолітня особа (16 років)?

ЗАВДАННЯ 2

Частина 1 статті 130 КУпАП. Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції

Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, -
тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підготувати відповіді на такі питання:
1. Визначте юридичний склад зазначеного адміністративного правопорушення.
2. Визначте строк розгляду справи за даним правопорушенням.
3. Визначте строк притягнення до адміністративної відповідальності за даним правопорушенням.
4. Визначте які стягнення є основними, а які – додатковими за даним правопорушенням?
5. Визначте лідируючого суб'єкта провадження за даним правопорушенням.
6. Визначте зацікавленого суб'єкта провадження за даним правопорушенням.
7. Визначте можливих допоміжних суб'єктів провадження за даним правопорушенням.
8. Які особливості даного провадження у випадку, якщо правопорушником є: військовослужбовець, поліцейський, іноземець-дипломат, неповнолітня особа (16 років)?
9. Які права має особа, яка притягається до адміністративної відповідальності?
10. Чи є обов'язковою присутність особи, яка притягається до відповідальності при розгляді справи про адміністративне правопорушення?
11. Хто може представляти інтереси особи, яка притягається до адміністративної відповідальності?

Ответы

Ответ дал: Miа16
1

1. Юридичний склад зазначеного адміністративного правопорушення - злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця.

2. Суб'єктом складання протоколу про адміністративне правопорушення є поліцейський, член громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, або військовослужбовець.

3. Належний суб'єкт розгляду справи та винесення постанови за даним правопорушенням - суд.

4. Строк розгляду справи за даним правопорушенням - не пізніше 10 днів з дня складання протоколу.

5. Строк притягнення до адміністративної відповідальності за даним правопорушенням - не пізніше 2-х місяців з дня вчинення правопорушення.

6. Поліцейський на стадії адміністративного розслідування повинен зібрати необхідні докази та матеріали щодо вчиненого правопорушення, виконати інші дії, передбачені законодавством, з метою з’ясування всіх обставин справи. Він також зобов'язаний проінформувати особу, яку підозрюють у вчиненні правопорушення, про її права та можливості захисту, зокрема про право на адвоката.

7. Залежить від конкретних обставин справи. Якщо правопорушення не має складу спрощеного провадження, то це буде звичайне провадження

8. Доказами можуть бути, наприклад, свідчення очевидців, записи з відеокамер спостереження, протоколи про адміністративне правопорушення, свідчення поліцейських або інших службових осіб, які були присутні під час вчинення правопорушення.

9. Збирання доказів зазвичай покладається на поліцейських або інших службових осіб, які були присутні під час вчинення правопорушення.

10. Провадження у справі може бути виключене, якщо вчинене діяння не має ознак складу даного правопорушення, якщо діяння було вчинено неповнолітньою особою, яка не досягла віку кримінальної відповідальності, або якщо діяння було вчинено під час захисту себе або іншої особи.

11. Основними стягненнями є штраф від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб. Додатковим стягненням може бути конфіскація предметів, які були використані при вчиненні правопорушення.

12. За порушення статті 185 КУпАП неповнолітнім особам, які на момент вчинення правопорушення є у віці від 16 до 18 років, може бути накладено штраф від чотирьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням десяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.

1. Юридичний склад зазначеного адміністративного правопорушення полягає у керуванні транспортним засобом особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, передачі керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

2.Строк розгляду справи за даним правопорушенням залежить від часу, необхідного для збору необхідної інформації та проведення досліджень, тому точно визначити строк неможливо.

3. За даним правопорушенням притягнення до адміністративної відповідальності може бути здійснене не пізніше шести місяців з моменту вчинення правопорушення.

4. Основними стягненнями за дане правопорушення є накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік. Додатковими стягненнями може бути конфіскація транспортного засобу.

5. Лідируючим суб'єктом провадження за даним правопорушенням є поліція.

6. За даним правопорушенням зацікавлений суб'єкт провадження - це орган, який має владу здійснювати контроль за дотриманням правил дорожнього руху, зокрема поліція або Державтоінспекція.

7. Можливі допоміжні суб'єкти провадження за даним правопорушенням - це експерти з медичної та технічної експертизи, які можуть допомогти встановити факт вживання алкоголю, наркотиків або лікарських препаратів.


Продовження в коментарях, бо не вистачає місця в відповіді.


Miа16: 8. У випадку, якщо правопорушником є військовослужбовець або поліцейський, то крім адміністративної відповідальності, він також може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності відповідно до законодавства, що регулює їх діяльність.
Miа16: У випадку, якщо правопорушником є іноземець-дипломат, то його можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності тільки за домовленістю з державою, яка він представляє, або за згодою відповідної міжнародної організації.
Miа16: У випадку, якщо правопорушником є неповнолітня особа (16 років), то її батьки або опікуни можуть бути притягнуті до відповідальності за порушення виховання, якщо це передбачено законом.
Miа16: 9. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право на захист своїх прав і законних інтересів, включаючи право на знайомство з матеріалами справи, представлення доказів, вислухання свідків, участь у судовому засіданні та інші права, визначені законом.
Miа16: 10. Обов'язкової присутності особи, яка притягається до відповідальності, при розгляді справи про адміністративне правопорушення немає. Однак, якщо особа бажає взяти участь у розгляді справи та представити свої докази та пояснення, вона може бути присутньою на засіданні.
Miа16: 11. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, може представляти свої інтереси самостійно або за допомогою представника - адвоката, іншого законного представника, або особи, яку вона повірила для захисту своїх прав та інтересів.
Вас заинтересует