• Предмет: История
  • Автор: appppal
  • Вопрос задан 4 месяца назад

До яких наслідків призвела поява Валуєвського циркуляра

Емський указ : « государ імператор в 18/30 день минулого травня височайше наказав:
1) Не попускати ввозу в межі імперії без окремого на те позволу оловного управління яких би то не було книг і брошур, що видаються за кордоном на малоруському наріччі.
2) Друкуванця і рилания в Імперії оригіпальних трорів і перекладів па тому ж паріччі заборопити. винятком тільки:
а) історичних покументів і памʼяток і
Б) творів красного письменства, але з тим. що при доукуванні історичних памʼяток осзумовнс
додержувати правопису оригіналів;
у творах же красного письменства не допускати ніяких відстушів від загальноприинятогс
російського правопису 1 шоо позвіл на поукування твобів коасного письменства лавати тільки після розглялу рукописів у Головного управління
3) Заборонити також різні сценічні вистави і читання на малоруському наріччі, а також і друкування на ньому текстів до музикальних нот.
4)припинити видання газети «Киевский Телеграф». Про цю височайшу волю пропоную Головне
управлиня ло належного виконання.)

Ответы

Ответ дал: tutorialsplugins
2

Відповідь:

Поява Емського указу у 1876 році та Валуєвського циркуляра, що його доповнював, призвела до значного збільшення репресій і обмеження свободи слова в Російській імперії. Указ встановив надзвичайно строгі правила для української та білоруської преси, обмеживши випуск друкованих матеріалів тільки російською мовою. Він також заборонив будь-яку публікацію, що стосувалася національно-визвольних рухів у Російській імперії та вимагала надання прав і свобод національним меншинам.

Цей указ і Валуєвський циркуляр були використані для переслідування інтелігенції, українських, білоруських та інших національностей, які вимагали свободи від Російської імперії. Багато газет та видань були закриті, а журналісти та інтелектуали стали піддані репресіям та переслідуванням за свої погляди і вірші.

Згідно з деякими історичними джерелами, Емський указ став однією з причин революції 1905 року в Росії, яка вибухнула через соціальні, політичні та економічні проблеми, що накопичилися в країні.

Пояснення:

Вас заинтересует