• Предмет: Биология
  • Автор: thnkj62hk4
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Виконайте завдання, користуючись таблицею,
наведеною в параграфі: а) визначте, скільки хромо-сом міститься в гаметах і зиготі зазначених видів;
6) порівняйте число хромосом у різних видів пше-ниці, зробіть висновок; в) порівняйте число хромо-сом в еволюційно близьких видів, зробіть висновок.
2. У процесі еволюції клітини «шукали баланс» між кількістю генетичного матеріалу і числом хромосом, у яких він розподілений. Які, на вашу думку, пробле-ми створює для клітини велика кількість хромосом?
занадто великі за розміром хромосоми?

Приложения:

Ответы

Ответ дал: akim579292
4

Ответ:

а) Гамети зазвичай містять половину кількості хромосом, порівняно зі звичайними клітинами. Наприклад, якщо звичайна клітина має 46 хромосом, то гамети будуть мати 23 хромосоми. При злитті гамет в зиготі знову утворюється повна кількість хромосом, тобто 46 хромосом.

б) Види пшениці можуть мати різну кількість хромосом. Наприклад, твердокоренева пшениця (Triticum durum) має 28 хромосом, а м'яка пшениця (Triticum aestivum) - 42 хромосоми. Таким чином, кількість хромосом у пшениці може значно відрізнятися в залежності від виду.

в) Еволюційно близькі види зазвичай мають близьку кількість хромосом. Проте, це не завжди так. Наприклад, кінь і віслюк мають однакову кількість хромосом (64), але це не завжди трапляється у випадку інших еволюційно близьких видів.

г) Велика кількість хромосом може створювати проблеми для клітини, так як це може спричинювати складніше розміщення хромосом в клітині під час мітозу та мейозу. Крім того, більша кількість хромосом також може збільшувати ризик пошкоджень та помилок в розподілі генетичного матеріалу. Однак, на практиці, багато видів успішно розвиваються з великою кількістю хромосом, тому це не є однозначним фактором, що обмежує еволюційний потенціал клітин.

Вас заинтересует