❗ТЕРМІНОВО ❗Написати словниковий диктант 20 слів. Орфограма "Правопис прислівників"(разом,окремо, через дефіс, одна і дві букви н)


Kotikkkkkkkkki: Допоможіть:/

Ответы

Ответ дал: kaktuskaktusivich
0

Відповідь:

Разом пишуться прислівники, утворені сполученням прийменника з іменником: вбік, вве́чері,  вго́лос, вгорі́, вдень,  взи́мку, вниз , вкрай, вку́пі,  влі́тку, внизу́,  вночі́, врáнці.

Разом пишуться прислівники, утворені сполученням прийменника з прислівником: відни́ні, відтепе́р, дони́ні, дотепе́р, забага́то, задо́вго, зана́дто, набага́то, наві́чно, нада́лі, надо́вго, наза́вжди́, назо́всім, на́скрізь

Разом пишуться прислівники, утворені сполученням прийменника з віддієслівним коренем: , вперéміш, вплав, вро́зліт, вро́зсип, врóзтіч, нави́літ, навідрі́з, назу́стріч, наперебі́й,  наперекі́р, напідпи́тку, напока́з, напо́хваті, напроло́м, наро́зхват.

Разом пишуться прислівники, утворені сполученням прийменника та числівника: вдвóє, втрóє, вчéтверо, впéрше, вдрýге, втрéтє, на́дво́є, на́тро́є, начéтверо, удво́х, пооди́нці, спéршу;

Разом пишуться прислівники, утворені сполученням прийменника із займенником: внічию́, втім, наві́що, на́що, передусі́м,

Окремо пишемо прислівникові сполуки, що складаються з прийменника та іменника, у яких іменник звичайно зберігає своє конкретне лексичне значення й граматичну форму: без ві́дома, без жа́лю́, без кінця́, без кінця́-кра́ю, без кра́ю, без ла́ду́, без лі́ку, без мети́, без на́міру, без пуття́, без слі́ду, без смаку́, без су́мніву, без уга́ву, без упи́ну, без че́рги, на сла́ву, на сло́во,

Окремо пишуться словосполуки, що мають значення прислівників і складаються з двох іменників (зрідка — займенників, числівників) та одного або двох прийменників: від ра́нку до ве́чора, день у де́нь, з бо́ку на бі́к, з дня на день, оди́н в оди́н, раз у ра́з, рік у рі́к, сам на сáм, час від чáсу.

Через дефіс пишуться прислівники, утворені від прикметників і займенників за допомогою прийменника-префікса по та суфіксів -ому або -(к)и, зрідка — -(ч)и, -(ж)и: по-ба́тьківському, по-бойово́му, по-бра́тньому, по-господа́рському, по-і́ншому, по-коза́цькому, по-на́шому, по-сво́єму, по-сусі́дському, по-ба́тьківськи, по-брате́рськи, по-господа́рськи, по-лю́дськи, по-сусі́дськи, по-украї́нськи.

Через дефіс пишуться прислівники, утворені за допомогою прийменника-префікса по від порядкових числівників: по-пе́рше, по-дру́ге, по-тре́тє.

Через дефіс пишуться складні прислівники, утворені з двох прислівників: вряди́-годи́, десь-і́нде, десь-і́нколи, сяк-та́к.

Прислівники, що утворилися від прикметників з -Н- та -НН- зберігають правопис цих прикметників: невпинний - невпинно, нежданий - неждано. З двома -НН- пишуться також прислівники зрання, навмання, попідтинню, попідвіконню, спросоння.

Пояснення:

Тут зазначено не всі правила, лише наведено приклади, з яких можна вибрати 20 потрібних для диктанту слів.


Kotikkkkkkkkki: Добре)
Вас заинтересует