• Предмет: История
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 4 месяца назад

!!!100б!!!

•Прочитайте уривок із промови Й. Сталіна на XVIII зʼїзді ВКП(б) (10. 03.1939 р.), де радянський лідер оцінює європейську дипломатію.
•Відповісти на питання

«(…..) Характерним є гвалт, який підняла англо-французька й північноаме-риканська преса з приводу Радянської України. Діячі цієї преси, запінившись, кричали, що німці йдуть на Радянську Україну, що вони мають тепер у руках так звану Карпатську Україну, яка нараховує майже 700 тисяч мешканців, що німці не пізніше, як навесні цього року, приєднають Радянську Україну, що нараховує понад 30 мільйонів мешканців, до так званої Карпатської України.
Треба бути смішним і дурним, щоб серйозно вести мову про приєднання Ра-дянської України до так званої Карпатської України…. Подумайте лише. При-йшла кузька до слона й каже йому: "Ех ти, сердешний братику мій, шкода мені тебе до розпачу…. Живеш ти без поміщиків, без капіталістів, без національного гноблення, без фашистських заводіїв, - яке ж це життя... Дивлюсь я на тебе й не можу не зауважити: немає тобі порятунку, хіба що приєднатися до мене...
То що ж, хай так і буде, дозволяю тобі приєднати свою невелику територію до моєі неосяжної території..."»

1) Знайдіть причини зневажливих порівнянь Сталіна про Карпатську Україну.
2) Як вони узгоджуються з деклараціями комуністів про «інтернаціоналізм»?
3) Як вони узгоджуються з елементарною культурою політичного діяча?

Ответы

Ответ дал: dashagrabovska
7

Відповідь:

1)Приведені зневажливі порівняння Сталіна про Карпатську Україну можуть бути пояснені декількома причинами. По-перше, це могло бути спрямовано на підкреслення переваг радянської влади над тим, що він називає "національним гнобленням" в Карпатській Україні, яка залишалася поза межами Радянського Союзу до 1945 року. По-друге, це може бути пов'язано зі стратегією боротьби з українським націоналізмом, яка включала в себе дискредитацію будь-яких проявів української національної свідомості, включаючи й думки про об'єднання різних частин України під єдиним керівництвом.

2)Зневажливі порівняння Сталіна про Карпатську Україну не узгоджуються з деклараціями комуністів про "інтернаціоналізм", який передбачає рівність всіх народів і відмову від націоналістичних поглядів. Проте, треба відзначити, що "інтернаціоналізм" відповідав не стільки реальності радянської політики, скільки її офіційному образу, що використовувався для пропаганди.Також варто зазначити, що зневажливі порівняння Сталіна про Карпатську Україну можуть бути пов'язані з його особистими відчуттями та переконаннями, які він відображав у своїй політиці. Сталін був відомий своїми авторитарними та націоналістичними настановами, які проявлялися в його політиці та риториці.Крім того, зневажливі порівняння можуть бути також пов'язані з геополітичними стратегіями Радянського Союзу. Карпатська Україна, яка була під владою Чехословаччини до 1939 року, була важливою територією для СРСР з точки зору контролю над Східною Європою. Тому зневажливі порівняння могли бути спрямовані на підкреслення того, що СРСР є сильнішим та ефективнішим захисником національних інтересів українського народу на цій території.

Пояснення:


Аноним: А 3 питання
Вас заинтересует