Написати твір – роздум: «Сучасний світ підлітка і світ дорослих. Який він?

Ответы

Ответ дал: vasulunabokotej
0

Відповідь:

Що таке підлітковий вік? Скільки він триває?

Підлітковий вік – це час швидких та важливих змін, як фізіологічних, так і соціальних. Протягом цієї фази розвитку відбувається перетворення дитини на молоду людину, що здатна існувати та робити важливі рішення самостійно. Це найпоширеніше визначення терміну, водночас однозначної відповіді на запитання “Кого вважати підлітками?” немає, і насправді це поняття зародилося лише приблизно у 80-х роках ХІХ століття.

Здебільшого у доісторичних та середньовічних суспільствах дорослою людину починали вважати, коли вона досягала статевої зрілості. До таких молодих людей не ставилися як до дітей, що почали дорослішати, як це властиво зараз. І такий устрій все ще притаманний для деяких примітивних сучасних племен. Зі зростанням кількості книг про виховання дітей у 1800-х роках (та освічених осіб, які могли їх прочитати), дедалі більше уваги стало приділятися вивченню процесу дорослішання. Із часом стало зрозуміло, що у процесі розвитку людина переживає певний перехідний період, який не можна назвати вже дитинством, але і дорослими такі люди ще не є.

Підсумувавши сучасні наукові дані, пов’язані з дослідженням дорослішання, Всесвітня організація охорони здоров’я дала своє визначення підлітковому віку. Вона називає його періодом росту та розвитку людини, який слідує після дитинства та триває до досягнення зрілого віку, тобто з 10 до 19 років. Водночас деякі науковці схильні вважати тінейджерами й осіб до 24 років, і регулярно пропонують підняти підлітковий вік десь до 25 чи навіть 27 років. Утім, більшість фахівців усе ж погоджуються, що підліткове дорослішання починається з початком статевого дозрівання, а закінчується прийняттям зрілих соціальних ролей, наприклад, працевлаштуванням або народженням власних дітей. І якщо верхня межа може варіюватися у залежності від соціальних чинників, то початок підліткового віку є індивідуальною особливістю, яка детермінована фізіологією та генетикою окремої людини.

Пояснення:

ось, відповіла

Вас заинтересует