• Предмет: История
  • Автор: zxcmamka173
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Твір роздум Мета дослідження: обґрунтуй свій вибір який з гетьманів доби руїни і до повного нищення Гетьманщини. Ім'я людини, хто міг змінити долю?​

Ответы

Ответ дал: NissanGTrr35s
1

Ответ:

Объяснение:

Доба руїни – тяжкий період в історії України, коли політична нестабільність, соціальні проблеми та культурний занепад призвели до катастрофічних наслідків для країни та її народу. Відкривається питання про те, який з гетьманів періоду міг призвести до повного нищення Гетьманщини. Мій вибір падає на Івана Мазепу, який, підтримуючи Шведську імперію, підняв повстання проти Петра І. Це призвело до катастрофічної поразки української армії та знищення Холодного Яру, а також до низки інших трагічних подій. Але незважаючи на все це, в історії України є людина, яка могла змінити долю – це Богдан Хмельницький. Він був засновником гетьманської влади, яка мала за мету об'єднати всіх українців і створити самостійну державу. Будучи мудрим та справедливим правителем, він зумів вести країну до перемоги над поляками та московитами. Я вважаю, що він є прикладом для наслідування і потребує подальшого вивчення його життя та діяльності.

Ответ дал: Fikaw
0

Велика частина історії України пов’язана з гетьманською добою. З одного боку, гетьмани були сильними лідерами, які допомагали зберегти незалежність та територіальну цілісність держави, а з іншого боку, їхні політичні та економічні рішення порой призводили до катастрофічних наслідків.

Один з гетьманів, який привів до повного нищення Гетьманщини, був Павло Полуботок. Він став гетьманом у 1722 році та розпочав реформи, які призвели до економічного падіння та соціальної дезорганізації регіону. Полуботок займався приватизацією землі, яка належала громадам та монастирям, а також здійснював розпродаж важливих господарських підприємств.

Політика Полуботка призвела до збільшення кількості бідних та безробітних, зростання злочинності та загострення соціальних протиріч. В результаті, багато людей почали переходити на бік козаків-бунтівників, які боролися з гетьманською владою.

Одним з тих, хто міг змінити долю Гетьманщини, був Іван Мазепа. Він був гетьманом у період з 1687 по 1709 рік і був відомий своєю прогресивною політикою. Він підтримував розвиток економіки та культури, забезпечував освіту для молоді та ввів нові форми влади, які дозволяли краще узгоджувати інтереси місцевих еліт та народу.

Однак Мазепу зрадили його близькі помічники, які допомогли втекти до Стамбулу Петру I. Ця зрада не тільки зіпсувала імідж Мазепи в очах українського народу, але й дала поштовх до повного нищення Гетьманщини. Мазепа був останнім гетьманом Української держави перед приєднанням її до Російської імперії. Він сподівався на підтримку інших європейських держав у боротьбі проти Росії, але його сподівання не справдилися. Наслідком цього було підписання Андрусівського перемир'я, за яким Україна втратила частину своєї території.

Щодо людини, яка могла змінити долю, то можна відзначити Івана Мазепу самого. Як гетьман, він міг прийняти інший шлях і не зраджувати Україну. Його співробітники зрадили його, але він міг не розраховувати на допомогу інших країн і зосередитися на збереженні незалежності України. Таким чином, Мазепа сам зміг бути головним фактором, який призвів до повного нищення Гетьманщини.

Вас заинтересует