• Предмет: История
  • Автор: rjfuurrii
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Завдання 1. Прочитайте текст, розгляньте ілюстрацію із зображенням церкви Успіння Пресвятої Богородиці в Галичі та дайте відповіді на запитання.

Із роману Р. Федорова «Отчий світильник»

…На землі залишався тільки Іван Русин під білими стінами храму. Власне не на землі. Івана підхоплювала музика… музика теж була на диво стрункою і білою, як стіни храму… Музика підносила його, але ніколи не віддаляла від храмових стін, вона жила у них, вичунювалася з їх високої стрункості й величавості, з чотирьох рядів рельєфів, що надавали яловій стіні пишної краси… На першому, нижньому ярусі вирізьблено виноград; лоза перепліталася з травами й косицями, кожна гілка, гроно, листок дивували окремішньою своєю майстерною досконалістю, і водночас єднала їх в одне ціле гармонія буяння і росту. Русинові часом баглося простягнути руку, щоб зірвати, полакомитися зрілим кетягом; порив цей був, на його думку, грішним… На другому ярусі походжали статечно пардуси. На третьому грифони. На четвертому закаменіло дванадцять жіночих облич. Для байдужого ока всі вони були однаковими, з ніжним овалом і великими очима. Насправді ж кожному майстро дав окремішню печать: одному обличчю — затаєний сум, другому — радість, третьому — розпач, четвертому — крик, п’ятому — задуму, шостому — гнів, сьомому… Все залежало від малюнка очей і уст. Власне, все залежало від різця, від майстрового задуму…









? 1. Який вигляд мав Успенський собор у Галичі? 2. Яке враження він справив на Івана Русина? 3. На прикладі Успенського собору розкажіть про розвиток церковної архітектури та скульптури в Галицько-Волинській державі. 4. Використовуючи матеріал підручника, аргументовано доведіть або спростуйте твердження: «Успенський собор у Галичі (1157 р.) — яскравий зразок галицької архітектурної школи, сформованої під впливом романської архітектури».

Завдання 2. Прочитайте текст та дайте відповіді на запитання.

Із «Галицько-Волинського літопису»

…Звів також [Данило] церкву святого Іоанна [Златоустого], красну і гожу. І споруда її була така: склепінь чотири; з кожного вугла — склепіння, стояли вони на чотирьох головах людських, вирізьблених одним умільцем, троє вікон прикрашені [були] склом римським; …а верх же вгорі прикрашений [був] зорями золотими на лазурі; внутрішній же поміст її був вилитим з міді і з чистого олова, так що блищав він, як дзеркало. Дверей же її двоє [були] прикрашені каменем тесаним — галицьким білим і зеленим холмським; …спереду ж їх [на західних дверях] був зроблений Спас, а на північних — святий Іоанн [Златоустий], так що всі, хто дивився [на них], дивувалися. Прикрасив [Данило] камінням дорогим, бісером і золотом також ікони, які він приніс із Києва, і образ Спаса і Пресвятої Богородиці… І дзвони приніс із Києва, [а] інші тут вилив.

Ответы

Ответ дал: zirdentajler
1

Завдання 1

1.

Чотиристовпний однокупольний храм, оточений галереями, прикрашений різьбленням по білому камені.

2.

Успенський собор у Галичі справив на Івана Русина враження величі та краси. Він був підхоплений музикою, яка жила у стінах храму та віддаляла від нього, але не зводила далеко. Русин захоплювався красою храмових стін та деталей рельєфів.

3.

Успенський собор у Галичі є яскравим зразком церковної архітектури Галицько-Волинської держави, яка розвивалася з XI по XIII століття. У цей період, під впливом романської архітектури, в Галицько-Волинській державі формувалась галицька архітектурна школа. Характерними рисами галицької церковної архітектури є високі білі стіни з рельєфами, детально виписані орнаменти та багатофігурні композиції. Успенський собор у Галичі має велику кількість рельєфів, які зображують виноград, лозу, грифонів та жіночі обличчя. У цих рельєфах майстри демонстрували свою майстерність та творчі здібності. Також у Галицько-Волинській державі розвивалась скульптура, яка використовувалась для декорування церковних будівель.

4.Викор

Завдання 2

Що збудував Данило за Галицько-Волинським літописом?

Данило збудував церкву святого Іоанна Златоустого та прикрасив її каменем дорогим, бісером і золотом, іконами та дзвонами, які він приніс із Києва. Церква була дуже красивою і прикрашена зорями золотими на лазурі. Двері її були прикрашені галицьким білим та зеленим холмським каменем. На західних дверях був зроблений Спас, а на північних — святий Іоанн Златоустий.

Вас заинтересует