Неповнолітня М. (15 років) на подаровані їй бабусею та діду сем на день народження гроші вирішила придбати мобільний теле- фон у свого приятеля Л. (18 років). Здійснюючи свій намір, М. не порадилася з батьками, вважаючи, що може розпоряджатися по дарованими грошима на власний розсуд. Батьки не поділяли дум ку доньки і, дізнавшись про самовільне придбання дорогої речі, ви- сунули вимогу негайно повернути телефон Л. в обмін на гроші.

Чи с правомірною є вимога батьків? Відповідь обгрунтуйте повністю, не двома реченнями!

Ответы

Ответ дал: Olyun4ik
2

Відповідь:

Вважаю вимогу батьків повернути телефон неправомірною.

Відповідно до вимог ст. 31 Цивільного кодексу України (далі ЦКУ) фізична особа, яка не досягла 14 років (малолтіні особа) має право   1) самостійно вчиняти дрібні побутові правочини. Правочин вважається дрібним побутовим, якщо він задовольняє побутові потреби особи, відповідає її фізичному, духовному чи соціальному розвитку та стосується предмета, який має невисоку вартість;

Згідно вимог ст. 32 далі ЦКУ, крім правочинів, передбачених ст. 31, фізичга особа у віці від 14 до 18 років (неповнолітня особа) має право:  

1) самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами;

2) самостійно здійснювати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом;

3) бути учасником (засновником) юридичних осіб, якщо це не заборонено законом або установчими документами юридичної особи;

4) самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом, внесеним нею на своє ім'я (грошовими коштами на рахунку).

2. Неповнолітня особа вчиняє інші правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

Оскільки дівчині вже виповнилося 15 років, то гроші, які їй подарували є її іншими доходами і вона має право розпоряджатися ними самостійно без згоди батьків.  

Згода батьків, а також дозвіл органу опіки і піклування обов"язковий при укладенні договору щодо транспортного засобу або нерухомого майна. частина 2 ст. 32 ЦКУ: «на вчинення неповнолітньою особою правочину щодо транспортних засобів повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків або піклувальника і дозвіл органу опіки та піклування»

Тому, в цій ситуації, при вирішенні конфлікту між дівчиною і її батьками, прийдеться враховувати вимоги чинного законодавства.

Пояснення:


alice12324: завдання на фото. написати тези.​
https://znanija.com/task/52701981?utm_source=android&utm_medium=share&utm_campaign=question
alice12324: подивіться будь ласка це питання
Вас заинтересует