• Предмет: Литература
  • Автор: maksimsmirnovvv04
  • Вопрос задан 4 месяца назад

пригоди тома соєра історія створення​

Ответы

Ответ дал: darehontie
2

Відповідь:

Історія створення книги "Пригоди Тома Сойєра" є досить цікавою. Марк Твен почав працювати над книгою в 1872 році, коли жив у місті Ганнібал, Міссурі. Багато з подій та персонажів книги були засновані на реальних людях та подіях з життя Твена. Наприклад, сам Том Сойєр був вигаданим персонажем, але його характер та вчинки були надихнені дитинством самого Твена.

У "Пригодах Тома Сойєра" Марк Твен спробував воскресити проведені в Ганнібалі дитячі роки, які, попри всі незгоди, що їх судилося пережити його родині, збереглися в пам'яті як ідилія — містечко, що купається в сонячному мареві, лісисті пагорби, на схилах яких він з друзями грався в розбійники, а перед містом — велична широчінь Міссісіпі.

Біографи вже давно встановили, що більшу частину пригод Тома Сойєра автор пережив сам у віці свого героя. Неподалік від Ганнібала справді існував безлюдний острів, куди хлопчаки тікали, щоб сховатися від "цивілізації" дорослих, або ж ховалися в печерах поблизу міста. В Ганнібалі, у натовпі босоногих хлопчаків, він уперше зустрів прототипів своїх майбутніх героїв — Тома Сойєра, Гекльберрі Фінна, Джо Гарпера. Був у Ганнібалі й індіанець Джо, що ледь не вмер від голоду, заблукавши в одній із печер.

Марк Твен говорив, що в повісті  «Пригоди Тома Сойєра»  він розповів про власні витівки. Під  іменем  тітки Полі  письменник зобразив свою матір, під іменем Беккі – одну із своїх шкільних подруг, з якою одного  разу заблукав у страшних лабіринтах печери недалеко від містечка Ганнібала. Дівчинку  звали Лаура Хокінс, і вони мало не загинули.  Вона  пережила Марка Твена  на18 років. Як цінну реліквію зберігала фотографію двох літніх людей  з підписом: «Том Сойєр та Беккі Тетчер».

Він працював над книгою протягом декількох років, тому вона мала багато версій та варіантів. Крім того, він змінював заголовок книги кілька разів, включаючи "Том Сойєр, школяр", "Том Сойєр, мандрівник", "Том Сойєр на Міссісіпі" та інші.

Вас заинтересует