Прочитайте текст мовчки. Визначте тему, основну думку, тип і стиль мовлення. Виділіть основні авторські думки щодо задуму висловлювання.

Чиї ж ми діти?
Батьки і діти, діти і батьки. Одвічний клубок, тісно змотаний у родовідну спілку. Протягом століть наш народ виробив і опрактикував мудрі моральні критерії цієї неперервності. Вони передавалися з покоління в покоління, залишаючи по собі добру чи оганьблену славу.
Добра пам’ять про батьків чи дідусів, матерів або бабусь завжди переходила і на їхніх нащадків. Саме це змушувало більшість людей увічнитися в родоводі. Але траплялися й протилежні випадки — людський осуд одного з пращурів міг також причепитися і до дітей. І хоч вони в тому не були винні, іменне тавро переходило з покоління в покоління, особливо на тих, хто успадкував риси такого характеру.

продовження
Родовідна пам’ять — явище у традиційному вкраїнському побуті унікальне, але, на жаль, майже не досліджене. Очевидно, мало хто вже знає, що було за обов’язок знати поіменно свій родовід від п’ятого чи навіть сьомого коліна.
Пам’ять про своїх пращурів — не забаганка і тим паче не данина моді. Це була природна потреба триматися свого родоводу, оберігаючи в такий спосіб сімейні реліквії й традиції та передаючи їх у спадок наступним поколінням. Тих, хто цурався чи нехтував історичною пам’яттю, зневажливо називали: «Людина без роду-племені».
Ось так з роду-віку й співіснував тісний взаємозв’язок: батьки намагалися передати в спадок своїм дітям не тільки навички до праці та поведінки, але й залишити добру пам’ять про самих себе; діти ж мали за обов’язок дотримувати й далі розвивати родовідні звичаї. Так привселюдно створювався колективний літопис родинної звичаєвої пам’яті як одна з форм суспільної поведінки. Адже дитина, не засвоївши родовідних цінностей, не все житія залишиться Іваном, який не знатиме свого роду-племені, чиїх батьків він дитя. Звідси й зневажливе ставлення до отчого вогнища, батьківського слова, авторитету старших. На сьогодні вже втратили свою першооснову ввічливі форми вітань, зникли з ужитку вияви шляхетності, зникають традиції... А все це — наше духовне багатство, без якого самовтрачаємося, міліємо. Саме так: там, де руйнується моральний ланцюжок між поколіннями, неодмінно з’являються лагуни. Скільки вже сплодилося таких порожнин! Щоб зліквідувати їх, мусимо починати з першооснов і повертати народові його історичну пам’ять. І починати маємо з найсвятішого: хто ми і чиїх батьків діти? СРОЧНО ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА

Ответы

Ответ дал: t1nkss
2
Тема тексту: родовідна пам'ять в українському побуті.

Основна думка: знання родоводу та пам'ять про своїх пращурів є важливою складовою української культури та традиції. Вони передаються з покоління в покоління та допомагають зберігати сімейні реліквії та традиції.

Тип мовлення: науково-популярний.

Стиль мовлення: описовий, детальний.

Основні авторські думки щодо задуму висловлювання:
- Родовідна пам'ять є унікальним явищем у традиційному українському побуті, але вона майже не досліджена.
- Знання родоводу від п'ятого або навіть сьомого коліна було обов'язковим.
- Пам'ять про своїх пращурів не є забаганкою або даниною моді, а природною потребою триматися свого родоводу.
- Батьки передають своїм дітям не тільки навички до праці та поведінки, але й залишають добру пам'ять про себе.
- Діти мають дотримуватися та розвивати родовідні звичаї, щоб передати їх у спадок наступним поколінням.
- Родовідна пам'ять є однією з форм суспільної поведінки і допомагає зберігати історію родин та народу в цілому.
Вас заинтересует