• Предмет: Право
  • Автор: Alinaa975
  • Вопрос задан 2 месяца назад

У серпні 2001 р. громадянину Губко сповнилося 60 років, він вирішив вийти на пенсію за віком. Його цікавить, чи зараховується до трудового стажу і в якому розмірі перебування на засланні в період 1968 – 1974 рр. за політичні переконання. В 1988 р. він був визнаний необґрунтовано репресованим, його реабілітували. Губко також цікавиться, чи зараховується до його трудового стажу робота у приватній фірмі з 1993 по 2001 р. та як її підтвердити, якщо документи у нього не збереглися.
Дайте обґрунтовану відповідь.

Ответы

Ответ дал: veronikapasko33
0

Згідно з чинним законодавством України, перебування на засланні за політичні переконання зараховується до загального стажу роботи громадян, що підтверджується статтею 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Однак, для зарахування такого періоду необхідно мати підтверджуючі документи, що підтверджують факт перебування на засланні.
Щодо роботи у приватній фірмі, необхідно мати документи, що підтверджують трудову діяльність, наприклад, трудову книжку, договір про працевлаштування, накладні, звіти про заробітну плату, податкові звіти тощо. Якщо документи згублені, необхідно звернутися до працедавця з проханням видати дублікати документів, або до державних органів з проханням допомогти у відновленні документів.

Стосовно реабілітації, вона свідчить про те, що переслідування та репресії, які зазнав громадянин, були необґрунтовані. Таким чином, період, коли він був репресований, не може бути врахований у трудовому стажі.

Отже, щоб отримати повну відповідь на запитання щодо зарахування перебування на засланні та роботи у приватній фірмі до трудового стажу, громадянину Губко необхідно звернутися до відповідних органів з проханням надати детальну консультацію та допомогу у вирішенні цих питань.

Вас заинтересует