• Предмет: Экономика
  • Автор: masha8230
  • Вопрос задан 3 месяца назад

цікаві факти з історії банківської системи сучасної України

Ответы

Ответ дал: albertsokolov567
2

Ответ:

Перший український центральний банк

У часи національно-визвольних змагань 1917-1921 років велике значення для розбудови самостійної суверенної Української держави мало впровадження національної валюти та створення незалежної банківської системи.

22 грудня 1917 року Центральна Рада прийняла закон про перетворення Київської контори Держбанку Росії на Український державний банк. Його першим директором став Михайло Кривецький. Саме він підписав першу банкноту самостійної Української держави – державний кредитовий білет вартістю 100 карбованців, який було емітовано 5 січня 1918 року.

Вартість одного карбованця дорівнювала 17,424 долі щирого золота (1 доля = 0,044 г золота). Офіційна назва банкноти − "Державний кредитовий білет". Всього її емітовано 55 000 штук загальною вартістю 5,5 мільйона карбованців. Автор ескізу банкноти − відомий український художник-графік Георгій Нарбут.

Це були нелегкі часи. Наприкінці січня 1918 року більшовики окупували Київ. У всіх містах вони "зламали" сейфи українських банків та їхніх відділень, перевели кошти у Держбанк РСФРР, конфіскували золото у злитках і монетах.

З березня 1918 року Державний банк очолив член Київської "Старої громади", "фінансист" і "щирий українець", Володимир Ігнатович. За час свого головування Володимир Ігнатович підписав шість банкнот незалежної України.

За Гетьманату впродовж 1918 року Держбанк спільно з Міністерством фінансів проводив активну роботу щодо формування в Україні власної національної фінансової системи і виходу її з російської рублевої зони. Окрім того, через Державний банк уряд Української держави здійснював міжнародні фінансові транзакції.

Останнім директором Українського Державного банку став один із його перших працівників і співзасновників – Костянтин Клепачівський. Саме йому у 1920 році, після низки переїздів, довелося організовувати евакуацію Державного банку за межі УНР − до польського міста Ченстохов. На жаль, доля і місце перебування документації та архіву Держбанку невідома. Все вивезено німцями у серпні 1944 року.

Вас заинтересует