Дібрати синоніми до слів: Інформація, потужність, дідизна, єство, втамувати, викорінювати. Докладний переказ тексту. ЯКА НАС ПАЛИТЬ СПРАГА? Як ми любимо читати історичні романи, гортати етнографічні довідники, як радіємо краєзнавчим статтям та нарисам! Усе це потроху втамовує інформаційну спрагу. Нам часом доводили, що окультурили нас, диких, прийняттям християнства. Так, разом зі своєю релігією Візантія принесла нам свою культуру, але не культуру взагалі. Князь Володимир Великий лише додав християнську культуру до культури рідної, батьківської. Зустріч України з Візантією – це не зустріч бідного з багатим, а зустріч якщо не рівних, то близьких за потужністю, але різних за характером культур. Український народ має свою культуру, свої звичаї й традиції, свою мову, коріння яких сягає глибини віків. Біда лише в тому, що все оте українське, самобутнє викорінювали із свідомості народу, робили його телепнем, хохлом, чужинцем на своїй рідній, споконвічно українській землі. І тривало це не рік, не два, так було століттями. Але як би там не було, народ не забув свого імені, свого родуплемені, свого істинного єства. Тому й палить нас така спрага на історичну літературу, на твори етнографічні й краєзнавчі, на книжки, які проливають правдиве світло на нашу дідизну, прабатьківщину. І ми вкотре питаємо самі себе: «Хто ми є? Звідки пішла наша прагілка, де наш прадавній корінь?» (За А. Українцем.)

Ответы

Ответ дал: ragejinu
1

Ответ:

Синоніми: інформація - данина, потужність - сила, дідизна - спадщина, єство - існування, втамувати - задовольнити, викорінювати - знищувати.

Переказ тексту: Автор розмірковує про те, як ми, українці, маємо спрагу інформації про нашу історію, культуру та традиції. Любов до історичних романів, етнографічних довідників та краєзнавчих статей є проявом цієї спраги. Автор зазначає, що український народ має свою культуру та мову, але часто ці цінності були викорінені з нашої свідомості. Незважаючи на це, народ не забув своєї спадщини та коренів, і саме тому він прагне знати більше про своє існування та прабатьківщину. Відповідь на питання "Хто ми є?" та "Звідки пішла наша прагілка?" є в цій спрагливій потребі українців задовольнити свою дідизну.

Объяснение:

Вас заинтересует