• Предмет: География
  • Автор: bugaiovalera0184
  • Вопрос задан 4 месяца назад

ландшафт річки СРОЧНО
100 БАЛОВ

Ответы

Ответ дал: juliatkachenko1906
0

Підляський ландшафтний парк Бузької долини охоплює декілька десятків кілометрів ділянки долини Бугу, що прилягає до кордону з Білоруссю. Найбільшою ландшафтною цінністю парку є яружна долина річки, яка звивається серед моренних пагорбів, досягаючи відносної висоти декількох десятків метрів. Нерегульований, сильно звивистий Буг перетинає пояс моренних пагорбів, утворений під час центральнопольського зледеніння. Сама річкова долина неоднорідна. Подекуди вона широка, з численними озерами, заболоченими ділянками та ставками, а місцями звужується і врізається вглиб навколишніх нагір’їв, створюючи схили висотою в кілька десятків метрів. Денівеляції тут сягають 85 м і є одними з найбільших у низинній області. Долина річки різноманітна, місцями широка, з численними озерними озерами та притоками, але є місця, де Буг звужується, врізаючись в навколишні височини, створюючи високі схили. Річка Буг у своїй ущелині звивиста, часом висока і крута, інколи пологий і піщаний, або болотиста і важкодоступна. Іншим елементом, що урізноманітнює ландшафт, є долини більших приток Бугу, які прорізають височини. У межах парку в Буг впадають: Крзна, Чижувка, Саренка, Точна, Колодейка та Чапелка.

Долина річки Буг

Долина річки Буг

Річка Буг є віссю парку та найважливішим гідрографічним елементом цієї території. У звивистому руслі ми зустрічаємо глибокі ями, набережні піску, острови, а в околицях річки озерні озера, які найчастіше приймають форму серпа. Найбільші з них – Бузисько біля Старого Бубеля, Дужи Пурва біля Борсука та Троян біля Межвіце. У руслі річки відбуваються природні ерозійні процеси, які полягають у вимиванні берегів на увігнутих вигинах та нанесенні матеріалу на опуклі вигини. Лівобережними притоками Бугу в межах парку є: Крзна, Чижувка, Саренка та Точна. До стоячих вод належать численні озерні озера, невеликі ставки середнього та середнього лісу, а також утримуючі лагуни на річці Кживула біля Янува-Підляського та рибні ставки в Целесниці.

Флора

На вододільному ділянці долини річки Буг ми можемо побачити прибережні піщані береги та піщані дюни, ксеротермічні пасовища, скошені луки та весь спектр лісових ділянок, включаючи вільху, прибережні ліси, а також болотні та водні спільноти. Різноманітність паркових середовищ існування сприяє багатству рослинного світу. У парку понад 760 видів судинних рослин. Найціннішими представниками флори парку є: золотоголова лілія, сибірський ірис, гладіолус, звичайний рій, клумба, лісовий орел, звичайний плямистий орел, клубний мох, двійка, біла волошка та червона зозуля.

У численних озерах окулярів ми можемо знайти фрагменти занурених рослинних угруповань (наприклад, спориш, канадське болото, жорсткі мита), плаваючі на поверхні води (частково захищені білі латаття, співіснують жовті водяні лілії) та рослинність, пов’язану з мілководними озерами окулярів (наприклад, плаваючі жаби та мигдаль). Піщані луки розвиваються на більш високих ділянках – сухих і піщаних, часто з вапняковою основою. Спільноти луків утворені сухолюбними видами та травами, які у період цвітіння утворюють різнокольорові килими, такі як гвоздика в горошок та горошок, піщані черв’яки, павукоподібні, піщаний тимус або седум.

Фауна

Тваринний світ також багатий, особливо орнітофауна. У парку спостерігали 141 вид птахів. Одним з найхарактерніших елементів Ландшафтного парку “Підляський Пршелом Бугу” є прибережні схили, які є прекрасним місцем розмноження птахів, що гніздяться в піщаних норах: піщаний берег і зимородок. На пляжах і піщаних островах вони гніздяться, серед іншого: кільчаста та річково-кільчаста плоска, звичайний кулик, білолоба та річкова крячка та сіра чайка. Звичайний кільчастий плітер, який невеликий, надзвичайно цікавий птах. Характеризується цікавою захисною поведінкою, коли молодняку загрожує загроза: коли з’являється хижак, птах обманює його якомога далі від гнізда, прикидаючись хворим, а коли йдеться про захист яєць, він робить вигляд, що інкубує їх в інших місцях, щоб заплутати хижака.

Вас заинтересует