• Предмет: Биология
  • Автор: victoriashevchenko20
  • Вопрос задан 2 месяца назад

доповідь про не їстівного гриба ​

Ответы

Ответ дал: kraduznij
0

Відповідь:

1). Мухомор

Мухомор червоний — отруйний гриб з родини мухоморових. Отримав він свою назву завдяки старовинним способом використання цього гриба в якості засобу для боротьби з мухами.Отруйний гриб в достатку росте у хвойних, мішаних та листяних лісах, по краях лугів і полів, нерідко зустрічається в міських парках та скверах. Зазвичай з’являється в середині або наприкінці літа і плодоносить до жовтня, в урожайні роки перші яскраві капелюшки червоних мухоморів починають радувати око вже в червні.Більшість мухоморів неїстівні або сильно отруйні, є небезпечні смертельно отруйні види, які іноді плутають з їстівними грибами. Загальновідомий мухомор червоний, крім середньої токсичності, має також галюциногенну дію. Також червоний мухомор має медичне використання, його застосовують в народній та офіційній медицині.У молодих червоних мухоморів капелюшок кулястої форми, з часом набуває форму плоского, а іноді увігнутого блюдця.Блискуча шкірка зазвичай яскраво-оранжевого або червоного кольору, часто буває покрита липким, слизистим секретом.Поверхня капелюшка усипана нашаруваннями бородавчастих лускатих пластівців білого кольору — залишками покривала, захищає плодове тіло молодих грибів. У старих мухоморів ці нарости можуть змитись дощем.Краї капелюшка можуть бути смугастими (покритими рубчиками).

2). Лисичка несправжня

Лисичка несправжня — неїстівний гриб з родини Свинухових. Побачивши цей гриб, можна легко прийняти за високо ціновані їстівні лисички.Справжня і несправжня лисички мають багато спільного в зовнішньому вигляді.То ж щоб випадково не з'їсти отруйний гриб треба вживати такі фактори:капелюшки повинні мати хвилясті краї, оскільки у лисичок несправжніх вони завжди рівні і правильної форми; колір м’якоті при натисканні на справжню лисичку зміниться на червоний, в той час як на «підробці» залишиться колишнім; ніжка справжньої лисички зазвичай товста, без пустот всередині, а несправжній гриб зростає на більш тонкій і порожнистої ніжці.Лисичка несправжня зустрічається по всій Україні у хвойних лісах, на старих трухлявих пеньках сосни, іноді на землі серед мохів, зрідка в листяних лісах, у серпні — жовтні.Найбільше їй подобаються моховиті території з великою кількістю опалого листя і гниючої деревини, під якими досить волого і прохолодно. Гриби можуть рости як групами, так і в одиночному порядку.

3). Поганка

Мухомор зелений або бліда поганка — смертельно отруйний гриб родини мухоморових.Капелюшок 5-15 см, оливковий, зеленуватий або сіруватий, від напівкулястої до плоскої форми, з гладким краєм і волокнистою поверхнею.Колір капелюшка буває від майже білого до сірувато-зеленого, але з віком капелюшок стає більш сірим. Старі гриби мають неприємний солодкуватий запах.М'якуш білий, м'ясистий, не змінює колір при пошкодженні, зі слабовираженим смаком і запахом.У поганки кільце біле й міцне, тонке й бахромчасте, трохи звисаюче, схоже на спідницю. Як правило, воно довго зберігається на ніжці.Особлива небезпека гриба у тому, що ознаки отруєння не виявляються протягом багато часу. Симптоми можуть виявлятися протягом перших 6—24 і більше годин, протягом яких вже відбувається отруєння організму і завдання йому шкоди.Отруйний гриб віддає перевагу листяним і змішаним лісам.Сезон блідої поганки посідає період із червня до жовтня. Саме тоді, коли ростуть їстівні гриби. Пік зростання отруйного гриба відзначається з другої половини серпня до середини вересня. Особливістю інтоксикації є також «період хибного благополуччя», який настає на третій день і зазвичай триває від двох до чотирьох днів [4] . Насправді тим часом триває руйнація печінки та нирок. Смерть зазвичай настає не більше 10 днів із моменту отруєння.

Пояснення:

Вас заинтересует