• Предмет: История
  • Автор: veronikahololobova
  • Вопрос задан 4 месяца назад

2. Витлумачте поняття: Велике переселення народів, вандалiзм, слов'яни, Велике розселення слов'ян. 4. Які назви давніх слов'ян зберегли писемні джерела? На якій підставі вчені- археологи роблять висновок про належність археологічних пам'яток слов'янам?
помогите пожалуйста ​

Ответы

Ответ дал: shugirina
1

Відповідь:2Велике переселення народів — умовна назва в сучасній історіографії руху племен і народів Європи у IV—VII ст. в різних напрямках, що розпочався з вторгнення племен гунів у північну частину Римської імперії (Imperium Romanum) в 375 році.

Міграція народів в II—V століттях.

Починаючи з нижнього Дунаю і території сьогоднішньої Західної України, цей процес привласнення землі захопив також інші, більшою частиною германські племена і поширився у напрямку Західної і Південної Європи. Територія нинішньої України, включно західні терени склавінів, на якій мешкали анти, увійшла до гунського союзу. Безпосереднім наслідком цього процесу вважається падіння Західної Римської імперії.

У широкому сенсі Велике переселення народів розпочалось з кінця 3-го тисячоліття до н. е., про що свідчать древні китайські та єгипетські джерела, — з причини зростання населення, нестачі вільної землі, зміни клімату тощо. Наслідком Великого переселення племен стало виникнення на теренах Європи нових народів та держав.

Пояснення:4Па́м'ятка археоло́гії — матеріальні сліди людської діяльності, які збереглись до наших днів і є важливим історичним джерелом. Археологічні пам'ятки знаходяться у землі, воді, деякі на поверхні (наскельні зображення).[1] Найбільше значення археологічні пам'ятки мають як історичне джерело для досліджень найдавніших періодів людства, коли ще не існувало писемних джерел або писемна інформація була дуже обмежена. Як продукт людської діяльності археологічні пам'ятки відбивають усі сторони життя та праці. Археологічними пам'ятками є поселення, стоянки, городища, фортеці, міста, окремі житлові, господарські, виробничі, фортифікаційні, культові споруди, могильники чи окремі поховання, скарби, знаряддя праці, побуту, культу, предмети озброєння та кінського спорядження, написи і малюнки на скелях, у печерах чи на окремих предметах та ін.[1] Риси археологічної культури визначають археологічні пам'ятки, які поширені на певній території, датовані одним часом і мають спільні ознаки. Вони є культурним надбанням народу і охороняються державою. В Україні під охороною держави перебуває 64 тисяч археологічних пам'яток.[1] Найдавнішою археологічною пам'яткою в Україні є палеолітична стоянка Королеве на Закарпатті, якій близько 1 млн років.[1] Укладається енциклопедичне видання у 28 томах «Звід пам'яток історії та культури України».

Ответ дал: lordkrasavcik073
1

Ответ:!

Объяснение:.Прабатьківщина слов'ян — територія, яку займали давні слов'яни так короче

Вас заинтересует