10 маловідомих фразеологізмів та як вони виникли

Приложения:

Ответы

Ответ дал: fyndyrkadyrka
0

Відповідь: 1.Без води зайцеві в полі тяжко - виникла за часів козацтва, коли на зиму між річками виготовляли льодові ями і водилося багато зайців, які розривали мерзлу землю в пошуку їжі. Без води у полі зайцеві було дуже важко вижити.

2.В мокрому плащі - виникла за часів лихоліття, коли плащі виготовляли зі шкіри і не були водонепроникними. Тому коли під час дощу людина залишалася в мокрому плащі, то це означало, що вона зазнала невдачі або заздалегідь не розрахувала на погодні умови.

3.Вийшло геть з рук - цей фразеологізм виник у зв'язку з ремеслом ткацтва, коли робота з нитками була дуже монотонною та напружувальною. Іноді під час процесу ткання нитки з рук випадали, що означало невдачу і зниження продуктивності роботи.

4.Ніколи не знаєш, де тебе зустріне річка - фразеологізм походить з народної мудрості, де річка символізує життєві випробування, які можуть зустріти наш шлях.

5.Не за горами - виникла зі стародавнього вірування про те, що далекі горизонти завжди магічно приваблюють людей. Тому коли щось наближалося до кінця, кажуть, що це "не за горами".

6.Від ладу піти - цей фразеологізм виник у зв'язку з музикою, де "лад" означає правильний мелодичний ряд. Якщо музична композиція відхиляється від правильного ряду, то кажуть, що вона "від ладу пішла".

Більше не знаю....

Пояснення:

Вас заинтересует