Твір на тему "антилюдяна суть кріпосництва та прагнення волі в повісті інститутка"​

Ответы

Ответ дал: mewoqolp
2

Ответ:

Объяснение:

Кріпосництво - це одна з найбільших жорстоких і несправедливих форм експлуатації людей. В цій системі людина стає майном свого господаря і позбавляється будь-яких прав і свобод. Повість "Інститутка" Марка Вовчка розповідає про життя кріпаків у другій половині ХІХ століття в Україні і показує, як антилюдяна суть кріпосництва впливає на людей та спонукає їх до прагнення волі.

У повісті "Інститутка" автор зображує життя кріпаків в умовах кріпосницького права. Вони не мають права на власність, свободу руху, вибір професії, належну освіту та медичну допомогу. Життя кріпаків зводиться до безупинної праці на користь свого господаря. Це стосується до фізичного й морального визволення людей, які не можуть відстоювати свої права та свободи. Однак, не зважаючи на це, герої повісті прагнуть до свободи і протистояти системі кріпосництва.

У цій відношенні важливу роль грає головний герой – Іван Краснопільський, який намагається відстояти свої права та свободи. Він був одним із небагатьох, хто намагався вийти з під влади свого господаря і знайти волю. Він хоче навчитися читати, щоб мати доступ до знань і бути свідомим своїх прав. Він також намагався відстояти права і свободи своїх дітей, які теж були під владою господаря. Іван Краснопільський став символом боротьби за волю і права людини в умовах кріпосниц

Вас заинтересует