• Предмет: История
  • Автор: sofijpo
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Якою була Харківщина в період Стародавнього світу та Середньовіччя?​

Ответы

Ответ дал: gxqlnt
1

В X – XII століттях на правому березі ріки Уди було розташоване старослов’янське місто Донець, яке неодноразово згадується в літописах, - один з форпостів Київської Русі в боротьбі з кочівниками.

В першій половині XII століття, під час татаро-монгольського набігу, територія краю зазнала безжалісного спустошення і невдовзі перетворилась на так зване "Дике поле", покрите лісами та степовими травами.

Саме тут, між лісами й болотами, проходив сумно відомий Муравський шлях – шлях із Криму на Русь, по якому здійснювали набіги за здобиччю та невільниками кримські та ногайські татари.

Для захисту від них на початку XVII століття серед "Дикого поля" почали створюватися перші малочисельні укріплені пункти — невеликі фортеці та остроги - Царе-Борисів (1600 рік), Чугуїв (1638 рік), Валки (1646 рік).

Активне освоєння цих земель розпочалось в 30-і роки XVII століття, а масовий характер дістало під час визвольної війни українського народу в 1648—1654 роках. Тоді на великих територіях сучасного Сходу України в основному мешкали виходці з Задніпров'я. Землі ці стали називатися Слобідською Україною, або Слобожанщиною, центром якої став Харків, заснований в 1654 році на злитті річок Харків і Лопань.

Протягом 1656—1659 років, під керівництвом першого воєводи Воїна Селіфонтова, на місці сучасної центральної частини міста була збудована дерев'яна фортеця. Тому на першому гербі Харкова були зображені золотий натягнутий лук із стрілою на зеленому полі.
Ответ дал: zubareva1956
1

Ответ:

Харківщина, як і більшість територій України, в період Стародавнього світу та Середньовіччя була населена різними племенами та народами. На території Харківщини знайдено археологічні сліди населення з доби палеоліту, мезоліту та неоліту.

За часів Середньовіччя територію Харківщини населяли слов'янські племена. В 1240 році Харків та його околиці були захоплені монголами, що спричинило значний руйнівний вплив на розвиток міста та регіону в цілому.

У 17-18 століттях Харківщина стала частиною Російської імперії. З цього часу розпочинається швидкий розвиток міст та промисловості в регіоні. Наприкінці 19 століття на Харківщині створено багато нових підприємств, з'являється залізниця, що сприяло розвитку торгівлі та економіки регіону.

У 20 столітті Харківщина стала частиною Української Радянської Соціалістичної Республіки та потім – України. У цей час регіон продовжував розвиватися як індустріальний та культурний центр України.

Вас заинтересует