• Предмет: История
  • Автор: maksyuscha13
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Трипільська культура дістала свою назву від селища ..............................., де були проведені перші розкопки
Вікентій Хвойка вважав, що давніми предками українців були трипільці, адже вони проживали на території сучасної України, і так само були ...............................
Основним заняттям трипільців було ......................, адже вони вирощували просо, ячмінь, жито, пшеницю, горох. Розводили кіз, овець, свиней, корів, биків (волів).
Трипільці вміли виготовляти: із знарядь праці - ....................., із посуду - ..............., .................., ....................., який розмальовували червоною, жовтою та чорною фарбами, і випікали посуд у ................... (гончарних печах)
Вчені встановили, що трипільські племена проживали не лише між Бугом та Дніпром (Україна), а й на території сучасної ................. та ........................ ..
Трипільці проживали у величезних селищах, яких на той час не знав жоден народ світу. Тому вчені назвали такі поселення – ....................... містами
Міста-селища трипільців сягали від ............ до ............. га
З висоти пташиного польоту видно, що стародавні міста трипільців будувалися по ....................... від старого ядра виростали нові будинки
Трипільці споруджували будинки із ................ та ..................., .......................... форми
Про внутрішній вигляд жител трипільців вчені довідались із знайдених ними ............. моделей житла чи храму :стіни-побілені, розмальовані червоною фарбою, на столику-жертовнику – ...................., дерев’яні ..............., .............., ..............., піч, в землі: ................... верстати, ....................,
глиняні  (конверти) з глиняними фігурками , ⬜◇
Як сонячного бога трипільці шанували – ............, про це свідчать знайдені вченими статуетки
Трипільці захищали себе від злих духів наносячи на обличчя, руки, ноги чи тіло візерунки (...........................)
Трипільську культуру назвали „культурою .................................... кераміки”.
Її орнамент зберігся на традиційних в Україні ...........................................
Вислів „цивілізація на конях перемогла цивілізацію на волах” для трипільської культури означає, що завойовники з Пн. Європи ІІ-ІІІ тис. до н.е. зайняли територію від р. ............ (Нім.) до р. ............... (Росія), знищивши, випаливши поселення трипільців

Ответы

Ответ дал: Пеппер
0

Трипільська культура дістала свою назву від селища Трипілля, де були проведені перші розкопки.

Вікентій Хвойка вважав, що давніми предками українців були трипільці, адже вони проживали на території сучасної України, і так само були слов"янами.

Основним заняттям трипільців було землеробство, адже вони вирощували просо, ячмінь, жито, пшеницю, горох. Розводили кіз, овець, свиней, корів, биків (волів).

Трипільці вміли виготовляти: із знарядь праці - мотики, сокири,  з побутового посуду - горщики, глечики, миски, кубки, які розмальовували червоною, жовтою та чорною фарбами, і випікали посуд у  горнах     (гончарних печах).

Вчені встановили, що трипільські племена проживали не лише між Бугом та Дніпром (Україна), а й на території сучасної Молдови та Румунії.

Трипільці проживали у величезних селищах, яких на той час не знав жоден народ світу. Тому вчені назвали такі поселення – мегалітами містами.

Міста-селища трипільців сягали від 10 до 200 га.

З висоти пташиного польоту видно, що стародавні міста трипільців будувалися по принципу планетарного кола, від старого ядра виростали нові будинки.

Трипільці споруджували будинки із глини та дерева, прямокутної форми.

Про внутрішній вигляд жител трипільців вчені довідались із знайдених ними глиняних моделей житла чи храму: стіни - побілені, розмальовані червоною фарбою, на столику-жертовнику – тотеми, дерев’яні   лави, столи, ліжка, піч, в землі: ткацькі верстати, гончарні круги, глиняні  (конверти) з глиняними фігурками , ⬜◇

Як сонячного бога трипільці шанували – Хорса, про це свідчать знайдені вченими статуетки.

Трипільці захищали себе від злих духів наносячи на обличчя, руки, ноги чи тіло візерунки (татуювання).

Трипільську культуру назвали „культурою мальованої   кераміки”.

Її орнамент зберігся на традиційних в Україні глечиках.

Вислів „цивілізація на конях перемогла цивілізацію на волах” для трипільської культури означає, що завойовники з Пн. Європи ІІ-ІІІ тис. до н.е. зайняли територію від р. Одер (Нім.) до р. Дон (Росія), знищивши, випаливши поселення трипільців.

Вас заинтересует