• Предмет: Литература
  • Автор: vikaarema96
  • Вопрос задан 4 месяца назад

повідомлення про Прометея​

Ответы

Ответ дал: andreyalekseenko698
2

Ответ:

Колись люди жили в темних печерах, не знали вогню, не займалися землеробством і ремеслами. Онук богині землі, могутній титан Прометей, врятував людей від загибелі, він навчив їх будувати будинки, орати поля. Завдяки Прометею люди оволоділи письмом і навчилися читати та рахувати. Прометей викрав у кузні Гефеста вогонь і приніс його людям.

Також він  познайомив людей з металами, навчив, як в надрах землі видобувати їх і обробляти.

Прометей приборкав для смертних дикого бика і наклав на нього ярмо, щоб могли користуватися люди силою биків, обробляючи свої поля. Прометей запряг коня в колісницю і зробив його слухняним людині.

Мудрий титан збудував перший корабель, оснастив його і розгорнув над ним вітрило, щоб швидко ніс людину корабель по безкрайому морю.

Раніше люди не знали ліків, не вміли лікувати хвороб, безпорадні були проти них люди, але Прометей відкрив їм силу ліків, і ними упокорили вони хвороби. Він навчив їх всьому тому, що полегшує життя і робить його щасливішим і радіснішим.

Цим і прогнівив він Зевса, за це жорстоко покарав його громовержець. Він наказав Гефесту прикувати Прометея до скелі. Кожен день орел викльовував печінку Прометея, а за ніч вона відростала знову. Спас Прометея його пророчий дар, саме він передбачив Зевсу, що син, народжений богинею Фетідою, позбавить царя Олімпу влади. За волі Зевса Геракл убив орла і звільнив страждальця. А Фетида вийшла заміж за царя Пелея і народила найбільшого героя Греції Ахіллеса.

Прометей самий піднесений і трагічний образ в грецькій міфології, один з улюблених героїв, добровільно пішов на муки в ім’я своїх переконань, символ незламної і всеперемагаючої сили духу. Міфи про Прометея показують історію розвитку людства.

Объяснение:

Ответ дал: sofiaflorkiv
1

Ответ:

Промете́й (др.-греч. Προμηθεύς, букв. — «радетель»[2], «предусмотрительный») — один из титанов в древнегреческой мифологии, защитник людей от произвола богов[3], царь скифов[4][5]. Двоюродный брат Зевса[6][7][8]. Сын титана Иапета и Климены (по Аполлодору — Асии[9], по Эсхилу — сын Фемиды-Геи[6][10], по Евфориону — сын Геры и титана Евримедонта[11]). Брат Атланта, Менетия и Эпиметея. Супруг Гесионы[10], отец Девкалиона (по варианту — от Пандоры[6]), Ио (согласно Истру).

Прометей

Προμηθεύς

Прометей несёт людям огонь (Фюгер, 1817)

Прометей несёт людям огонь (Фюгер, 1817)

защитник людей от произвола богов

Мифология

древнегреческая

Толкование имени

мыслящий прежде, предвидящий, провидец

Латинское написание

Prometheus

Пол

мужской

Отец

Иапет

Евримедонт (по Евфориону)

Мать

Климена

Асия (по Аполлодору)

Фемида-Гея (по Эсхилу)

Гера (по Евфориону)

Брат

Атлант, Эпиметей, Менетий

Супруга

Гесиона

Дети

Девкалион

Место погребения

Аргос

Опунт

Упоминания

у Гомера отсутствует[1], Гесиод, Эсхил, Аристофан, Аполлодор, Овидий

Логотип Викисклада Медиафайлы на Викискладе

Имя Прометей означает «мыслящий прежде», «предвидящий» (в противоположность имени его брата Эпиметея — «думающего после», «крепкого задним умом»)[6]. Его имя также могло возникнуть в греческом языке из-за неправильного прочтения санскритского слова प्रमन्थ (IAST: pramantha), то есть палочка для добывания огня, которую он якобы изобрёл[12].

Объяснение:

Я больше нече не знаю

Вас заинтересует