• Предмет: География
  • Автор: kristinabil2008
  • Вопрос задан 3 месяца назад

1. 2. 3. 4. ПРАКТИЧНА РОБОТА 1 Аналіз секторальної моделі економіки Проаналізуйте діаграми (мал. 13) і встановіть, до якого типу за стадією суспільного розвитку належать згадані країни. 3Порівняйте секторальну структуру економіки України й Канади. Що в них спільно- го й вiдмiнного? 4Якою, на вашу думку, є загальносвітова тенденція змiни частки третинного сектору в структурі національних економiк краïн? Спробуйте пояснити її причини.
9 клас !

Ответы

Ответ дал: papkamemnaa651
5

Ответ:

За стадією суспільного розвитку, країни можна поділити на три типи: аграрні, індустріальні і постіндустріальні. Аграрні країни характеризуються високою часткою первинного сектора (сільське господарство, лісова промисловість, гірництво тощо) у структурі національної економіки. Індустріальні країни мають перевагу вторинного сектора (обробна промисловість, будівництво, енергетика тощо). Постіндустріальні країни відрізняються домінуванням третинного сектора (сфера послуг, інформаційні технології, освіта, медицина тощо). За даними діаграм (мал. 13), можна зробити таке порівняння:

Канада і Норвегія належать до постіндустріальних країн, оскільки у них третинний сектор складає близько 70% ВВП.

Україна і Росія є індустріальними країнами, оскільки у них вторинний сектор становить близько 30% ВВП.

Ірак і Непал є аграрними країнами, оскільки у них первинний сектор досягає понад 40% ВВП.

Секторальна структура економіки України й Канади має як спiльне, так i вiдмiнне. Спiльне полягає в тому, що обидвi країни мають велику частку третинного сектора, що свiдчить про розвиток сфери послуг i iнформацiйних технологiй. Вiдмiнне полягає в тому, що Канада має набагато меншу частку первинного сектора, нiж Україна (0,8% проти 14%), що свiдчить про меншу залежнiсть вiд добувної промисловостi i сiльського господарства. Також Канада має трохи бiльшу

частку вторинного сектора, нiж Україна (28,2% проти 26%), що свiдчить про бiльший розвиток обробної промисловостi i будiвництва.

Загальносвiтова тенденцiя змiни частки третинного сектору в структурi нацiональних економiк краïн полягає в її збiльшеннi. Це пов’язано з такими причинами:

Глобалiзацiя i iнтеграцiя свiтової економiки, що сприяють розширенню мiжнародної торгiвлi, фiнансових потокiв, туризму i культурного обмiну.

Науково-технiчний прогрес i iнновацiї, що стимулюють розвиток iнформацiйних технологiй, освiти, науки, медицини i iнших видiв iнтелектуальної працi.

Зростання добробуту i якостi життя населення, що пiдвищують попит на рiзноманiтнi послуги, пов’язанi з розвагами, спортом, красою, здоров’ям i т.д.

Вас заинтересует