• Предмет: История
  • Автор: feangelina971
  • Вопрос задан 3 месяца назад

написати конспект київська держава за перших князів​

Ответы

Ответ дал: mlanshychumakov
0

Відповідь:

  • Давньоруська держава виникла з моменту об'єднання Києва і Новгорода під владою Олега. Умовною датою цього об'єднання вважається початок князювання Олега в Києві . Згідно з літописом, воно тривало до 912. Князь Олег підпорядкував більшість східнослов'янських племен, почав зміцнення кордону з кочівниками, домігся великих успіхів у зовнішній політиці, уклавши договір з Візантією.
  • Після смерті Олега влада в Києві перейшла до сина Рюрика Ігоря слід звернути особливу увагу на неточність літописних датувань: згідно, Олег приплив до Києва з малолітнім Ігорем на руках і правил від його імені. У рік смерті Олега Ігорю було не менше 30 років, а в 945 - не менше 63 років. Але після вбивства Ігоря його єдиний син Святослав був, згідно з літописом, настільки малий, що не міг кинути спис. Літописи і візантійські документи повідомляють в основному про зовнішню політику київських князів.
  • Про внутрішню політику відомо набагато менше. Київські князі правили Руссю як князі найсильнішого племені-полян. Їх головна функція полягала в зборі данини. Русь експортувала до Візантії хутра, мед, віск, невільників; імпортувала з Візантії коштовності, вина, тканини, зброю. Підпорядкування східнослов'янських племен владі Києва залишалося ще неміцним. Після смерті Олега деякі племена довелося підкорювати вдруге. Підкорення в'ятичів відбулося за сина Ольги Святослава, а остаточне підпорядкування радимичів - лише за Володимира 1.
  • Збір данини спочатку не був регламентований, що вело до зловживань. Так, Ігор був убитий в 945 древлянами, які повстали через спроби князя вдруге взяти з них данину. Київський князь правив, спираючись на дружину. У IX-XI ст. дружинники були не слугами, а васалами князів. Дружина ділилася на старшу - бояр і молодшу - грідей. Перші були переважно радниками, другі воїнами.
Вас заинтересует