• Предмет: Литература
  • Автор: PoLiNa228112648464
  • Вопрос задан 3 месяца назад

На прикладі Нагірної проповіді поясніть, у чому полягає відмінність християнсь- кого принципу любові від іудейського принципу справедливості.

Ответы

Ответ дал: rulezik228
2

Ответ:

Нагірна проповідь, яку процитував Ісус Христос у Матвіївському Євангелії (Мф. 5:3-12), є фундаментальним текстом християнського вчення про любов та справедливість.

Християнство вважає, що Бог є любов'ю (1 Івана 4:8), і тому любов є центральним принципом християнської етики. У Нагірній проповіді Ісус закликає своїх послідовників до того, щоб бути більш милосердними, лагідними, миротворцями і честними, тобто любити Бога та свого ближнього як самого себе. Ісус закликає своїх послідовників до духовної зрілості і повноти любові. Він наставляє своїх послідовників, щоб вони пробували "бути досконалими, як ваш Отець Небесний є досконалий" (Мф. 5:48). Це означає, що на перше місце ставиться несподіване прощення, милосердя і любов до ближнього.

З іншого боку, іудаїзм вважає, що Бог є справедливим Кревніком (Єремія 51:56), і тому він закликає до справедливості. Іудейське законодавство містить безліч правил і заповідей, які гарантують, що працюючі люди не будуть знущатися над тими, хто не працює. У Левітівському законі зокрема закладені вимоги до роботодавців забезпечувати належну оплату праці, милосердя до вдів і сиріт. В іудаїзмі важливим є "мідос" - справедливість, щедрість і милосердя. Однак уявлення про мідос дуже часто зводиться до ідеї про те, що люди повинні отримувати те, на що заслуговують на підставі своєї праці та зусиль.

Отже, відмінність між християнським принципом любові та іудейським принципом справедливості полягає в тому, що християнство ставить любов до Бога та людей на перше місце, незалежно від того, чи заслужив це людина, має вона гроші чи не має, успішна чи не успішна, здорова чи хвора. В іудаїзмі ж важливим є прагнення до справедливості, тобто роздавати людям належне, на що вони заслуговують. В обох випадках милосердя, чесність, гуманність, справедливість, любов і милосердя мають своє місце і важливість, але більш чи менш підкреслюються залежно від культури і релігії принципи.

Объяснение:


PoLiNa228112648464: дякую
Вас заинтересует