• Предмет: История
  • Автор: dasik0815
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Дам максимум балів за це,
Написати діяльності князів Аскольда,Олега

Ответы

Ответ дал: markina31
0

Відповідь:Здійснив у 860 році похід на Царгород. За візантійськими джерелами, прийняв хрещення близько 867 року, можливо, з певною кількістю дружинників; за переказами прийняв ім'я Миколай. За повідомленням Никоновського літопису воював з волзькими болгарами та печенігами.

Пояснення:

Ответ дал: sapovaloksana966
0

Відповідь:Аско́льд (давньоскан. Haskuldr, Höskuldr; пом. 882) — напівлегендарний варязький[1] київський князь (860—882). Засновник Київського князівства в Наддніпрянщині[1]. Роки правління: 830-ті — 882. Згадується в «Повісті минулих літ». По одній із версій правив разом із Діром. Здійснив у 860 році похід на Царгород[1]. За візантійськими джерелами, прийняв хрещення близько 867 року[1], можливо, з певною кількістю дружинників; за переказами прийняв ім'я Миколай[2]. За повідомленням Никоновського літопису воював з волзькими болгарами та печенігами[1]. За літописними свідченнями убитий Олегом та його дружинниками-язичниками за Києвом, у районі Угорського урочища (сучасний Печерськ, Аскольдова могила). У Православній церкві України прославлений як мученик[3][4]. З князем пов'язують так званий «літопис Аскольда».

Оле́г (дав.-рус. Ѡлегъ, Ольгь;[3] Давньо-сканд.: Helgi; близько 850[4] — 912[5] або 922[6][7]) — напівлегендарний київський князь ймовірно варязького походження.[8][9]. Регент і дядько київського князя Ігоря. Згідно з «Повістю минулих літ» захопив Київ, убивши тодішніх правителів Аскольда і Діра, та оголосив, що Київ стане "мт҃и градомъ рускими" - мати міста руські (володіти містами руськими). Правив від імені малолітнього князя Ігоря, але фактично був повноправним володарем.

У 907 році згідно «Повісті временних літ» організував грандіозний похід на Константинополь, проте грецькі та інші джерела взагалі про це не згадують. За переказом отруєний змієм, який виліз із черепа його мертвого коня. Прозваний у літописі Віщим, тобто чаклуном, волхвом[10]. За висновками Михайла Брайчевського, в іноземних джерелах невідомий[11].

Також — Осколд, Оскольд, Осколод.

Пояснення:

Вас заинтересует