• Предмет: Биология
  • Автор: dduduhdhd
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Міф про членистоногих СРОЧНО

Ответы

Ответ дал: ukrainkalelka
0

Объяснение:

У давнину деякі види комах мали символічне та сакральне значення (скарабеї), про інших складали містичні легенди. Наприклад, метелик бражник мертва голова дістав свою назву через малюнок у вигляді черепа на його спинці. За легендами, бражника мертва голова вважали провісником лиха, смерті, війн та епідемій[3]. Поведінка тих чи тих комах викликала асоціації з поведінкою людей, що знайшло відображення у фразеології. Алегоричні образи комах неодноразово використовували письменники в різні часи, щоб показати певні типи та характери людей: мудрих та працелюбних (бджоли, мурахи), надокучливих (мухи) та ін. Естетично привабливий вигляд деяких комах (метеликів, жуків) надихав і надихає митців на створення полотен. Комах також викарбовують на монетах, зображують на поштових марках, у кінематографі тощо.

Ответ дал: tellfwi
0

Клопи – найбільш складно впізнавані. На різних стадіях свого розвитку (від яйця до дорослої комахи) вони схожі і на тарганів, і на кліщів, і на воші. За весь період життя самка здатна відкласти до 500 яєць.
Клопи ведуть нічний спосіб життя, але коли сильно голодні – нападають на людей і вдень. Живуть близько року. За одну хвилину здатні просуватися на один метр. Дивно, але клопи дійсно мандрівники. З великим задоволенням вони міняють місця проживання, перебираючись не тільки з квартири в квартиру, а й з міста в місто, навіть – з країни в країну. Необхідно бути якомога пильними, заселяючись в готельні номери в інших містах і країнах, зйомні квартири. Найменші ознаки наявності в приміщенні клопів мають стати сигналом для того, щоб не тільки змінити місце тимчасового проживання, а й обробити речі (випрати і попрасувати), ретельно перевірити валізи перед від’їздом, так як клопи здатні заповзати і відкладати яйця в одязі, та навіть – у взутті.
Найбільший дискомфорт і шкоду для здоров’я завдають укуси клопів. Їх ротовий апарат має спеціальний хоботок, яким вони проколюють шкірний покрив. Під час проколу вводиться анестетик, який нейтралізує імпульс болю. Завдяки цьому, люди не прокидаються під час візиту «нічних гостей». За одну ніч клоп залишає на тілі кілька укусів, висмоктуючи кров з поверхневих капілярів. Зранку людина помічає на тілі сліди у вигляді «доріжки». Місця укусів червоніють і через деякий час починають сильно свербіти, не даючи спати і концентруючи на собі увагу.
Люди вважають клопів переносниками різних інфекційних захворювань. Але, вивчення даного питання в лабораторних умовах не підтвердило факт передачі хвороботворних бактерій або вірусів. Однак, укуси можуть викликати: алергічні реакції різного типу аж до анафілактичного шоку; недокрів’я при тривалому контакті; приєднання бактеріальних інфекцій в місцях розчісування. І звичайно, навала кровопивців – сильний психологічний тиск, коли через постійні укуси людина не може виспатися, відпочити емоційно і фізично. Депресії, стреси, сімейні чвари – часті супутники мешканців зараженого житла.
Профілактичні (санітарно-гігієнічні) заходи боротьби з постільним клопом включають: своєчасний ремонт приміщень (ліквідація тріщин, щілин, нещільностей); регулярне прибирання приміщень; огляд старих меблів та речей, інших можливих місць виплоду комах при переїзді в нові помешкання, оренді квартир, купівлі вторинного житла; ретельний огляд придбаних антикварних речей (меблів, картин, книг, тощо) та одягу «Second Hand».
Найбільш ефективним методом боротьби з клопами є застосування інсектицидів.
Але при цьому варто пам’ятати: препарати, придбані «з рук», в місцях несанкціонованої торгівлі, сумнівного походження та якості не тільки не гарантують позитивний результат, а й несуть потенційну загрозу здоров’ю та життю людини!!!
Наші фахівці професійно проводять боротьбу з комахами відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного законодавства лише гарантованими, зареєстрованими у чинному порядку та дозволеними до використання засобами.
Профілактичні заходи проводяться на договірній основі.
Тільки професіонали можуть гарантувати якість та безпеку виконаних робіт!
Детальніше звертайтеся за тел. відділення дезінфектології: 3150143

Вас заинтересует