• Предмет: История
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 3 месяца назад

МІЗИН

За часів пізнього палеоліту клімат України відзначався різким похолоданням. Суворі зими змушували кроманьйонців шукати захисту від холоду й негоди в печерах або споруджувати спеціальні житла. Колективне полювання на тварин забезпечувало людей м’ясом, шкірами для покрівлі помешкань і виготовлення одягу.

Яскравою пам’яткою того часу є Мізинська стоянка на Чернігівщині (XVIII тис. до н.е.) — поселення родової общини (про це свідчать рештки п’яти круглих помешкань), що полювала на мамонта, волохатого носорога, північного оленя, ведмедя, вовка, вівцебика, песця та інших тварин. Тут знайдено крем’яні різці і скребки, ножі, вістря, проколки, різноманітні вироби з кістки та рогу тощо.

Найбільшу цінність становить тогочасний унікальний набір прикрас і витворів мистецтва з кістки та бивня мамонта: підвіски, браслети, фігурки, прикрашені орнаментом. На стоянці археологи виявили п’ять великих розмальованих кісток мамонта. Деякі дослідники вважають їх давніми ударними музичними інструментами, що застосовувалися для супроводу ритуальних танців.



1) До якого періоду первісності належить стоянка згадана в описі?



2) Хто з предків людини мешкав на цій стоянці?



3) В яких умовах жили мешканці стоянки?



4) Які знаряддя праці та як саме вони використовували?

Ответы

Ответ дал: smoskvitin928
4

Ответ:

Стоянка Мізинська належить до пізнього палеоліту і має вік приблизно XVIII тис. до н.е.

На Мізинській стоянці мешкава кроманьйонці, які були одними з предків сучасної людини.

Мешканці стоянки Мізин жили в умовах суворого клімату, з різкими зимами. Вони знаходили захист від холоду і негоди, будуючи спеціальні житла або користувались печерами.

Мешканці використовували різноманітні знаряддя праці, включаючи крем'яні різці і скребки, ножі, вістря, проколки, а також вироби з кістки та рогу. Ці інструменти використовувалися для полювання на тварин, обробки їхніх шкір, виготовлення одягу та інших необхідних предметів. Також на стоянці були знайдені прикраси та витвори мистецтва з кістки та бивня мамонта, серед яких підвіски, браслети, фігурки, прикрашені орнаментом. На деяких кістках мамонта також були знайдені сліди, які деякі дослідники вважають залишками давніх музичних інструментів, що використовувалися для супроводу ритуальних танців.

Объяснение:

Вас заинтересует