• Предмет: Право
  • Автор: katya09475744
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Відділення банку "Порто-франко" надало кредит ТОВ "Промінь". ВАТ "Фобос" прийняло на себе гарантійне зобов'язання за виконання ТОВ "Промінь" кредитного договору у межах суми основного боргу та відсотків за користування кредитом.
У зв'язку з тим, що основний боржник - ТОВ "Промінь" - кредит не повернув, банк пред'явив до ВАТ "Фобос", як до гаранту, позов про стягнення суми основного боргу та відсотків за користування кредитом, а до ТОВ "Промінь" - позов про стягнення штрафу за прострочення повернення кредиту.
Яке рішення повинен винести господарський суд? В якому обсязі несе відповідальність гарант за договором? Чи можливе стягнення з гаранта суми штрафу?

Ответы

Ответ дал: aprelinkola
0

Ответ:

Відповідно до статті 559 Цивільного кодексу України, гарантія є зобов'язанням гаранта перед кредитором боржника відповідати повністю або частково за виконання боржником його зобов'язання, якщо воно не буде виконано боржником. Гарантія надається у письмовій формі під загрозою недійсності. Гарантія може бути надана як на вимогу кредитора, так і без його вимоги. Гарант може взяти на себе зобов'язання, що перевищують зобов'язання боржника, але не може обмежити їх менше, ніж зобов'язання боржника.

У даному випадку, ВАТ "Фобос" прийняло на себе гарантійне зобов'язання за виконання ТОВ "Промінь" кредитного договору у межах суми основного боргу та відсотків за користування кредитом. Це означає, що гарант несе відповідальність лише за ці суми, а не за штрафи або інші санкції, якщо вони не передбачені гарантійним листом. Таким чином, господарський суд повинен задовольнити позов банку до ВАТ "Фобос" про стягнення суми основного боргу та відсотків за користування кредитом, а до ТОВ "Промінь" - позов про стягнення штрафу за прострочення повернення кредиту. Стягнення з гаранта суми штрафу не можливе, якщо це не передбачено гарантійним листом.

Вас заинтересует