ДАЮ 40Б
Виконайте ідейно-художній аналіз поезії Володимира Сосюри «Шахти, терикони…»: укажіть тему, основну думку, художні образи, зображувально-виражальні засоби, віршовий розмір, вид рими).

Ответы

Ответ дал: denyskuzmiv
1

Ответ:

Поезія Володимира Сосюри «Шахти, терикони...» висвітлює тему важкої та небезпечної праці гірників, їхнього мужності і жертовності в мідяних териконах. Головною думкою вірша є гідність та героїзм простих працівників шахт та териконів, які витримують найважчі умови і ризики ради свого працевлаштування і благополуччя сімей.

В поезії розглядаються наступні художні образи:

1. Гірники - вони становлять головний образ у вірші, символізуючи працьовитість, мужність і самовідданість простих людей.

2. Шахти і терикони - це простори важкої праці, де гірники ризикують своїми життями для видобутку корисних копалин.

3. Зображувально-виражальні засоби включають у себе образні вислови та порівняння, які підкреслюють небезпечну і незвичайну природу гірництва, наприклад: "терикони, мов у лютому метеори". Також використано метафору "потерпела кам’яна ніч", яка передає важкість умов, в яких працюють гірники.

4. Віршовий розмір - п'ятистопний ямб (п'ять тактів у рядку, де перший наголошений, другий безнаголошений).

Рима в поезії Володимира Сосюри доволі вільна, але на приклад: "край - гірники, мед - терикони" можна виділити внутрішні рими, які підсилюють виразність поезії.

Поезія Сосюри "Шахти, терикони..." відзначається високим патріотизмом, висвітлює труднощі і мужність гірничої праці та поширює публічний імідж гірників як героїв та символи національної робітничої гідності.

Вас заинтересует