• Предмет: Биология
  • Автор: kristina380412
  • Вопрос задан 1 месяц назад

СРОЧНО 15 БАЛЛОВ!!! ЗАДАНИЕ НА ФОТО

Приложения:

Ответы

Ответ дал: basachkacobachka
2

Ответ:

Радіонукліди є атомними ядрами, які є нестабільними та розпадаються, випускаючи радіацію. Це можуть бути природні або штучні радіонукліди. Після аварії на Чорнобильській АЕС значна кількість радіонуклідів була випущена в навколишнє середовище.

Ізотопи цезію (Cs-137) та стронцію (Sr-90) є серед найбільш небезпечних радіонуклідів. Це відбувається через їх велику розповсюдженість та можливість накопичення в біологічних системах. Цезій-137 має довгий період напіврозпаду та широко поширений у навколишньому середовищі, тому він стає особливо шкідливим для організмів. Стронцій-90, незважаючи на менший період напіврозпаду, має високу афінітет до кісткової тканини, що призводить до його концентрації в скелеті людини.

Лісові грунти особливо вразливі до радіоактивного забруднення через їх високу органічну речовину та здатність зберігати великі кількості рослинності. Внаслідок цього, радіонукліди можуть легко акумулюватися у ґрунті та бути поглинутими рослинами, які ростуть в цих грунтах. Це створює потенційну небезпеку для всіх організмів, які харчуються цими рослинами, включаючи людину.

Объяснение:


kristina380412: Спасибо большое!!!
Вас заинтересует