• Предмет: Астрономия
  • Автор: bk5k5v2czf
  • Вопрос задан 4 месяца назад

дайте ответы по фото

Приложения:

Ответы

Ответ дал: ulanalarionova309
2

1. Кожна планета обертається по еліпсу, в одному з фокусів якого міститься Сонце. Сонце розташоване у фокусі орбіт планет, а у супутників у фокусі кожної орбіти розміщений центр відповідної планети.
2. Перигелій це найближча до Сонця точка орбіти планети або комети, а афелій навпаки — найвіддаленіша від Сонця точка орбіти. У результаті, коли планета наближається до перицентру, вона буде збільшувати швидкість (оскільки її потенційна енергія зменшується); коли планета наближається до апоцентру, її швидкість зменшуватиметься (оскільки потенційна енергія збільшується).

3. Головний наслідок другого закону Кеплера: при рухові планети по орбіті з часом змінюється не тільки відстань планети від Сонця, але і її лінійна швидкість. У липні Земля рухається повільніше, тому тривалість літа в Північній півкулі більша, ніж у Південній півкулі.
4. Третій закон Кеплера пов'язує середні відстані планет від Сонця з їхніми зоряними періодами обертання і надає змогу встановити відносні відстані планет від Сонця.
5. Q – афелійна відстань

q - перигелійна відстань

е - ексцентриситет орбіти дорівнює 0.5 (е < 1 - еліптична орбіта, е = 0 - кругова орбіта,

е = 1 – параболічна орбіта, е > 1 – гіперболічна орбіта)

Для еліптичної орбіти справедливе відношення Q/q = (1+e)/(1-e)

Q/q = (1+0,5)/(1-0,5) = 3

Афелійна відстань більша за перигелійну відстань у 3 рази.
6.
Спираючись на другий закон Кеплера, оскільки планета рухається навколо Сонця нерівномірно швидкість планети при русі по еліптичній орбіті змінюється, але видкість планети під час руху круговою орбітою не змінюється, оскільки планета постійно перебуває однаково віддаленій відстані від Сонця.

Вас заинтересует