• Предмет: Биология
  • Автор: angelinasmart11
  • Вопрос задан 4 месяца назад

Даю 80 БАЛІВ!!!!!Два учні на уроці біології вивчали за рисунком роботу натрій-калієвого насоса. Перший учень дійшов висновку, що наслідком роботи натрій-калієвого насоса є збільшення концентрації йонів Натрію й зменшення концентрації йонів Калію в цитоплазмі. Другий учень зауважив, що під час цього процесу відбувається синтез молекул АТФ. Чи має хтось з них рацію?
ДУЖЕ СРОЧНОООООО!

Ответы

Ответ дал: Jantle
1

Ответ:

Обидва учні мають рацію у відношенні до роботи натрій-калієвого насоса.

Перший учень правильно вказав, що робота натрій-калієвого насоса призводить до збільшення концентрації йонів натрію (Na+) у зовнішній середовищі (поза клітиною) та зменшення концентрації йонів калію (K+) у внутрішній середовищі (в цитоплазмі). Цей процес є важливим для забезпечення нормального функціонування клітини та її потенціалу дії.

Другий учень також правильно зауважив, що під час роботи натрій-калієвого насоса відбувається синтез молекул АТФ (аденозинтрифосфату). Натрій-калієвий насос є активним транспортером, який витрачає енергію для перенесення іонів через клітинну мембрану. Ця енергія виробляється у процесі синтезу АТФ. АТФ - основна молекула для зберігання та перенесення енергії в клітині.

Отже, обидва учні мають рацію, і їх висновки доповнюють один одного в поясненні процесу роботи натрій-калієвого насоса.


angelinasmart11: Дуже дякую!
Вас заинтересует