• Предмет: История
  • Автор: uzenyuk2008
  • Вопрос задан 3 месяца назад

історичний портрет гетьмана Павла Скоропадського

Ответы

Ответ дал: rinameity5
0

Ответ:

Драматична історія України ХХ століття дала змогу проявити себе когорті вождів, які назавжди, за будь-яких обставин, є орієнтиром для української нації. Гетьман Павло Скоропадський був одним з цих вождів. Його можна назвати однією з найбільш суперечливих постатей в історії України – досі не стихають дискусії щодо оцінок його як політичного й державного діяча.

Майбутній гетьман народився 15 травня 1873 року в аристократичній українській родині. Походив із козацько-старшинського роду Скоропадських. Офіцер армії Російської імперії. Учасник російсько-японської, Першої світової воєн.

Павло Петрович Скоропадський – останній гетьман України (29 квітня — 14 грудня 1918), талановитий воєначальник і палкий патріот України, якому вдалося в надзвичайно важких умовах революції та громадянської війни провести фундаментальні державні реформи в Україні, змінивши на чолі країни “романтиків” Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським, зайнявшись державним будівництвом молодої Української держави. Він зумів зробити з України сильну, самодостатню державу, на яку вимушені були зважати сусіди як на Заході, так і на Сході. Нащадок гетьманського роду, шанувальник козацької слави, зміг відродити національні традиції, створивши моду на все українське.

Україна досягла певних успіхів і у галузі науки, освіти та культури. Універсалами Скоропадського були створені Українська Академія Наук, українські університети — в Києві та Кам’янці-Подільському, 150 українських гімназій. Також вийшло друком кілька мільйонів примірників українських підручників; засновано широку мережу загальнокультурних закладів та установ.

Вас заинтересует