• Предмет: Экономика
  • Автор: k81009506
  • Вопрос задан 1 месяц назад

Ситуація 1 Як вплине на величину ВВП припинення роботи підприємства протягом поточного року? Яким чином ця зміна може відбитися на розрахунку ВВП за всіма методами?
Ситуація 2 Чому економічне зростання та збільшення ВВП на душу населення не завжди приводять до підвищення його економічного добробуту? Порівняйте динаміку зміни ВВП, ВВП на душу населення, середньої заробітної плати та середніх доходів населення протягом останніх п’яти років.​

Ответы

Ответ дал: zexxtteelll
1
Ситуація 1: Вплив припинення роботи підприємства на ВВП

Припинення роботи підприємства протягом поточного року вплине на величину ВВП країни. Це впливатиме на ВВП за всіма трьома основними методами розрахунку ВВП:

1. Метод виробництва: ВВП за цим методом зменшиться на суму вартості виробництва, яке було припинено через припинення роботи підприємства.

2. Метод витрат: Припинення роботи підприємства може призвести до втрати робочих місць і, отже, зменшення споживчих витрат, що вплине на складову "особисті витрати" у розрахунку ВВП.

3. Метод доходів: Витрати на оплату праці спадуть для працівників підприємства, що призведе до зменшення обсягу оплати праці в розрахунку ВВП.

Отже, припинення роботи підприємства позначиться на ВВП у всіх трьох методах розрахунку.

Ситуація 2: Підвищення ВВП і добробуту населення

Підвищення ВВП та збільшення ВВП на душу населення не завжди приводять до підвищення економічного добробуту населення. При цьому важливо враховувати інші фактори. Ось порівняння динаміки змін за останні п'ять років:

1. ВВП: Зростання ВВП може вказувати на загальний ріст економіки, але це не завжди перекладається на підвищення добробуту всього населення.

2. ВВП на душу населення: Ця величина вказує на середній дохід на душу населення. Зростання ВВП на душу населення може призвести до підвищення життєвого рівня, але це не означає автоматично підвищення добробуту для всіх.

3. Середня заробітна плата: Зміна середньої заробітної плати може бути більш прямим показником покращення фінансового стану працівників.

4. Середні доходи населення: Ця величина враховує не тільки заробітну плату, але й інші джерела доходу, такі як інвестиції і соціальні допомоги.

Підвищення ВВП на душу населення може бути позитивним сигналом, але справжній добробут населення залежить від розподілу цього зростання, доступу до освіти, охорони здоров'я та інших соціальних послуг, а також від інфляції та рівня безробіття.
Вас заинтересует