• Предмет: История
  • Автор: hahatuha228
  • Вопрос задан 3 месяца назад

творче завдання на тему
Рицарські турніри
Допоможіть будь ласка

Ответы

Ответ дал: vvvvaleriaaaa
0

Відповідь:

Рицарський турнір — військове змагання лицарів у середньовічній Західній Європі. Турніри почали проводитись з другої половини XI століття. Батьківщина турнірів — Франція.

Батьком рицарських турнірів називають Жоффруа де Прейлі. Призначення турнірів — демонстрація бойових якостей лицарів, що складали головну військову силу Середньовіччя. Перша згадка про лицарський турнір датується 1062 роком.

Спочатку турніри проводилися лише в Німеччині та Франці й не мали чітко визначених правил і положень, нагадуючи свята, на яких спонтанно кілька чоловік вирішили з’ясувати, хто з них більш майстерний у бойових мистецтвах.

Перше зведення правил турніру склав француз Жофруа де Прейлі. Він першим розробив і виклав «на папері» основні правила проведення боїв та церемоній на турнірі.

Відома стала «Турнірна книга» Рене Анжуйского, яка була збіркою усіх правил і ритуалів лицарського турніру і була написана у 1460р. Рене Анжуйский, він же Рене Добрий у своїй. книзі. детально прописав усі елементи середньовічного церемоніалу, пов’язаного з турніром.

Умови (правила) були різними. Наприклад, у XIII столітті лицар не мав права брати участь у турнірі, якщо не міг довести, що чотири покоління його предків були вільними людьми. Згодом на турнірі почали перевіряти герби, запровадили спеціальні турнірні книги і турнірні списки. Учасники турнірів повинні були користуватися однаковою зброєю. Частіше за все спочатку лицарі, щойно посвячені в лицарське звання, так зване «жюте» мчали один на одного зі списом напереваги. Якщо списи ламалися, бралися за меч, потім за булаву. Турнірна зброя була тупою, і лицарі старалися лише вибити суперника з сідла. Такий поєдинок називався тіост — поєдинок на списах.

При проведенні турніру після численних індивідуальних поєдинків, які могли продовжуватися декілька днів, влаштовували головне змагання — імітацію битви двох загонів, сформованих за «націями» чи областями. Переможці брали супротивників в полон, забирали зброю і коней, змушували переможених платити викуп.

Формальним приводом для заборони турнірів став нещасний випадок, що стався в 1559 році на турнірі в честь мирних договорів Франції з Іспанією і Савоя, коли під час поєдинку графа Монтгомері і короля Генріха II останній був смертельно поранений уламком списа.

Приложения:
Вас заинтересует