• Предмет: История
  • Автор: bovkunmarina1984
  • Вопрос задан 1 год назад

портрет одного з монархів XVI-XVIII ст. Для тих хто не підготував, нагадую як скласти історичний портрет Як скласти історичний портрет? 1. Як відбувалося становлення особистості історичного діяча? 1.1. Де і коли він народився? 1.2. Де і в яких умовах жив, зростав, виховувався? 1.3. Як формувалися його погляди? 2. Особисті якості й риси характеру. 2.1. Як особисті якості діяча впливали на його діяльність? 2,2. Які з його особистих якостей вам подобаються, а які ні? 3. Діяльність історичного діяча. 3.1. Схарактеризуйте основні справи його життя. 3.2. Якi успiхи й невдачі були в його справах? 3.3. Які верстви населення підтримували його діяльність, а які ні, і чому? 3.4. Хто був його друзями, а хто ворогами, і чому? 3.5. Якими були наслідки його діяльності: а) для сучасників; б) для нащадків. 3.6. За що людство пам'ятає цю людину? 4. Яке ваше особисте ставлення до історичного діяча? 4.1. Які почуття викликає у вас його дiяльнiсть? 4.2. Як ви ставитеся до засобів і методів його діяльності? Обгрунтуйте свою позицію.​

Ответы

Ответ дал: maquerade
1

Мустафа 3 (народився 28 січня 1717 року, Константинополь, Османська імперія - помер 21 січня 1774 року, Константинополь), османський султан (1757-74), який намагався провести урядові та військові реформи, щоб зупинити занепад імперії, і оголосив війну Росії, що (після його смерті) призвело до катастрофічної поразки.

Хоча Мустафа та його здібний великий візир, Рагіб Мехмед-паша розуміли необхідність реформ, їхні зусилля були спрямовані на результати, а не на причини занепаду Османської імперії. Вони не могли приборкати податкові зловживання; отже, їхні податкові реформи виявилися неефективними. Адміністративні реформи ґрунтувалися на нездатності центрального уряду поширити свою владу на місцевих правителів своїх провінцій у Європі та Азії.  

У своїй зовнішній політиці Мустафа був сповнений рішучості підтримувати мир, встановлений Белградським договором (1739). Попри переконання французів і Фрідріха Великого, османи не хотіли приєднуватися до європейської схеми союзів і протидій. Однак пізніше російські амбіції в Польщі та Криму змусили Мустафу оголосити війну Росії (1768). Після кількох перших неважливих успіхів османи зазнали серії поразок на Дунаї та на Кримському півострові, кульмінацією яких стало знищення османського флоту в Битві при Чешмі (1770) в Егейському морі.

Поет і вчений Мустафа за роки усамітнення до того, як став султаном, вивчав астрологію, літературу та медицину. Як султан, якому не вдалося відродити імперію, він покладав єдину надію на свого сина Селіма (пізніше Селім 3).


bovkunmarina1984: Спасибо!!!!
maquerade: всегда пожалуйста:)
Вас заинтересует