СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛОВ!!!
Охарактеризуйте економічні процеси в Україні протягом XVI – першої половини
XVII ст.


sever0000: Постав мне пж коронку

Ответы

Ответ дал: dimamakortet054
1

Відповідь:К3АЦАЦУАЦ

Пояснення:

Економічні процеси в Україні протягом XVI - першої половини XVII століть відбувалися в умовах складної історичної обстановки, яка включала в себе вплив Польсько-Литовської Речі Посполитої, Османської імперії та Кримського ханства. Основні риси економічних процесів в цей період включають такі:

1. Кріпосна система: Україна була поділена на різні економічні області, кожна з яких була власністю шляхти (поміщиків), які володіли землею і мали кріпаків як працюючу силу. Кріпосна система обмежувала права селян і обмежувала їхню економічну свободу.

2. Сільське господарство: Головним джерелом доходів в цей період було сільське господарство. Землеробство і скотарство були основними галузями економіки. Важливою частиною сільського господарства була пшениця, яку експортували до інших країн.

3. Торгівля: Україна була важливим торговим партнером для Польсько-Литовської Речі Посполитої та Османської імперії. Важливим торговим центром був Крим, де українські козаки брали участь у роботі та торгівлі через Кримську ханщину.

4. Козацтво: Козацький рух був важливою складовою економічних процесів в Україні. Козаки відстоювали свої права і інтереси, і також брали участь у війнах та торгівлі.

5. Вплив імперій: Україна знаходилася під впливом різних імперій, які встановлювали правила та обмеження на торгівлю та економіку. Це створювало складність у розвитку економіки та підкорювало Україну зовнішньому впливу.

В цій історичній епохі економіка України була сильно залежною від зовнішнього впливу та політичних подій. Сільське господарство та торгівля відігравали важливу роль у житті країни, а козаки відстоювали свої права та інтереси в умовах складної політичної ситуації.


dosikmik: cgfcb,j
dosikmik: спасибо
Ответ дал: sever0000
1

Економічні процеси в Україні протягом XVI – першої половини XVII ст. розвивалися в умовах посилення феодального гноблення і зростання експлуатації селян. Основною галуззю господарства залишалося сільське господарство, яке було переважно натуральним. Однак у цей період відбувалося певне зростання товарності сільського господарства. Це було пов'язано з розвитком внутрішнього та зовнішнього ринку.

У XVI ст. в Україні почалося поширення фільваркового господарства. Фільварики були великими землеволодіннями, на яких працювали селяни-кріпаки. Селяни-кріпаки були особисто залежними від феодалів і були зобов'язані виконувати панщину, сплачувати оброк і інші повинності.

У XVI – першій половині XVII ст. в Україні розвивалися ремесла та торгівля. Ремесла були переважно дрібнотоварними. У містах розвивалися такі ремесла, як ткацтво, ковальство, ювелірне мистецтво, гончарство та ін. Торгівля була внутрішньою та зовнішньою.

Внутрішня торгівля здійснювалася між різними регіонами України. Зовнішня торгівля велася з Польщею, Литвою, Росією, Візантією, Туреччиною та іншими країнами.

Основними торговельними центрами були міста, які мали привілеї на торгівлю. До таких міст належали Київ, Львів, Кам'янець-Подільський, Луцьк, Чернігів та ін.

Вас заинтересует