• Предмет: Биология
  • Автор: brotor1gg
  • Вопрос задан 3 месяца назад

ПРАКТИЧНА РОБОТА 1 Тема: Виявлення прикладів пристосування до способу життя у комах Мета: навчитися виявляти особливості будови комах у зв'язку з їхнім способом ЖИТТЯ. Обладнання, матеріали та об'єкти дослідження: ручнi лупи, препарувальні набо- ри, лiнiйки, колекції комах. Хід роботи 1. Розгляньте фіксованих хрущів травневих (колекційний матеріал). Зверніть увагу на їхній колір і форму. 2. Знайдіть вiддiли тіла: голову, груди та черевце. 3. Користуючись лупою, знайдіть органи, розміщені на головi: вусики, складні очі, ротові органи. 4. Роздивіться твердi надкрила і перетинчасті крила. 5. Підрахуйте кiлькiсть пар ходильних ніг жука. 6. Зробіть висновки, які особливості зовнішньої будови хруща пов'язані з пристосу- ванням до наземно-повітряного середовища. 7. Розгляньте за такою самою схемою колекцiйнi екземпляри комах, які присто- сувалися до життя у водоймі (водолюб), ґрунті (вовчок), на інших організмах (воша людська). даю 100 балов​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: rhfcfdtw
1

Відповідь:

2.Тіло хруща  складається з трьох відділів (тагм) — голови, грудей і черевця, кожен з яких складається з сегментів (сегменти голови злиті) і вкритий хітинізованими покривами. Його тіло 2—2,5 см завдовжки має циліндричну форму, світло-коричневе забарвлення. По боках черевця є характерні білі трикутні плями.

Коричневий колір маскує хруща на стовбурах та гілках дерев.

3. Гризучий ротовий апарат допомагає у живленні рослинною їжею. На голові хруща розміщені органи чуття (два фасеткових ока) й ротові органи. Поряд з очима розміщені два вусики з кількома розширеними пластинками на кінцях. Вусики — дуже важливий орган комах, оскільки на них розміщені органи дотику й нюху.

4.Перша пара крил перетворилася на жорсткі хітинові надкрила,які захищають зверху ніжні перетинчасті крила й спинну частину черевця з м’яким покривом. Літають жуки за допомогою другої пари перетинчастих літальних крил.

5.До грудей кріпляться 3 пари членистих ніг .

Висновок:

Комахи пристосувались до життя у всіх середовищах існування: від ґрунтового-підземного до водного та наземно-повітряного. Окрім того с і особи паразити на інших видах тварин. Для польоту у комах розвинені крила - які укриті лусочками(метелики), мають перетинчасті крила(бджоли) або тверді (хрущі). Спосіб харчування і життя визначається і ротовим аппаратом - у паразитів - сисний, колючо-сисний, у шкідників городів - гризучий, у запилювачів рослин - смоктальний тощо. У водо-плаваючих комах с видозміни кінцівок та деякі способи тримання на плаву(захоплення повітря під крила - не дає жуку потонути). Комахи характеризуються і мімікрією (набувають зовнішніх ознак інших комах), наприклад з метою захисту, не бути з'їденим тощо. Для захисту, полювання комахи використовують специфічні видозміни яйцекладу - жала, або залози покривів, що виділяють і отруйні речовини. Забарвлення комах дуже варіює, воно забезпечує пошук партнерів, для самозахисту, маскування, попередження.

Пояснення:

Вибері з таблиць потрібну інформацію,а то ту вона не поміститься

Приложения:

brotor1gg: дякую ♡
Вас заинтересует