• Предмет: История
  • Автор: dimon11032008
  • Вопрос задан 1 месяц назад

Коли з боку Бахмача і Чернігова просувалися на Київ більшовицькі ешелони, уряд не зміг послати для відсічі жодної військової частини. Тоді зібрали наспіх загін із студентів і гімназистів старших класів і кинули їх – юю буквально на убій – назустріч прекрасно озброєним і численним силам більшовиків. Нещасну молодь довезли до станції і висадили тут на «позиції». В той час, коли юнаки (більшість з яких не тримала ніколи в руках рушниці) безстрашно виступили проти наступаючих більшовицьких загонів, начальство їх, група офіцерів, залишилася в поїзді й влаштовувала тут пиятику у вагонах; більшовики без зусиль розбили загін молоді і погнали його до станції».
Як вшановано пам’ять тих, хто загинув під час цих подій?​

Ответы

Ответ дал: erikaaaa77777
2

Ответ:

Бій під Крутами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крутита поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михаїла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

Після укладення Брестського миру спеціальна місія виїхала на місце бою під Крутами та доставила тіла полеглих хлопців, щоб перепоховати їх на Аскольдовій могилі. Серед перепохованих там — 6 студентів Київського університету св. Володимира.

У 98 річницю трагедії факультет вшанував пам’ять полеглих, поклавши квіти до Пам’ятного хреста на Аскольдовій могилі.

Щорічно, 29 січня, у м. Києві, патріотичні організації проводять вшанування пам'яті героїв Крут. Збір відбувається біля станції метро «Арсенальна». Початок скорботної ходи, як правило, о 12.00 — від станції до Аскольдової могили, де відбувається мітинг-реквієм

Вас заинтересует