• Предмет: История
  • Автор: vladauarudenko
  • Вопрос задан 3 месяца назад

ДАЮ 40 БАЛЛОВ СРОЧНО
З якого моменту козацтво перетворюється на новий соціальний стан українського суспільства? Охарактеризуйте його права, привілегії, обов’язки та значення для ранньомодерної української історії

Ответы

Ответ дал: lolik8028
0

Ответ:

Объяснение:

Укр. козацтво почало набувати ознак соціального стану та окремі привілеї в процесі залучення козаків на держ. війск. службу. Політ. і правове визнання козацтва як нового соціального стану стало реальністю після затвердження в 70-х рр. 16 ст. урядом Речі Посполитої реєстрового війська (див. Реєстрові козаки, Козацькі війська). За реєстровиками закріплювалася певна низка вольностей – прав і привілеїв, що вирізняли їх з-поміж ін. верств тогочасного сусп-ва (елееементи цих привілеїв козацтво, ймовірно, перейняло в бояр – див. Бояри-слуги, Бояри-путні – та шляхти).Реєстрові козаки одержали додаткові привілеї: звільнення від податків, право землеволодіння, самоуправління з назначеною старшиною; вони мали свій прапор, литаври й інші інсигнії.

Ответ дал: saalll
2

Ответ:

Объяснение:

Козацтво в Україні перетворилося на новий соціальний стан внаслідок подій, пов'язаних із створенням Запорозької Січі. Ключовий момент - Хмельницька реформа Запорозької Січі у 1649 році. Це було пов'язано із закріпаченням козацького населення та формуванням козацького гетьманату.

Права і привілегії: Козаки мали певний ступінь самоврядування через виборчі атамани і ради. Вони мали право обирати свого гетьмана та приймати рішення на загальних віче. Також козаки користувалися певними привілегіями, такими як власність на землю, звільнення від певних податків та обов'язків перед панами.

Обов'язки: Козацтво мало обов'язок брати участь у військових походах для захисту кордонів та інтересів українського народу. Козаки також здійснювали певний рівень самоврядування в Січі, вирішуючи питання щодо внутрішнього устрою та економіки.

Значення: Козацтво стало суттєвою силою в ранньомодерній історії України, беручи участь у багатьох конфліктах та війнах, таких як Хмельницька війна проти Польщі. Козацькі походи сприяли формуванню національної свідомості та спрямовувалися проти зовнішніх агресорів.

Вас заинтересует